Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nors taip ir neatrodo, tai - naujas ir labai svarbus „Toyota“ elektromobilis

„Toyota“ neskubėjo šokti į elektromobilių traukinį, todėl dabar jį vejasi. Kompanijos planuose - keli elektromobiliai. Tačiau šio juose nepamatysite, nors tai - tikrų tikriausias naujas „Toyota“ elektromobilis. Kam buvo sukurtas vienas elektrinis „Land Cruiser J70“ pikapas?

„Toyota Land Cruiser J70“ nėra jums gerai pažįstamas „Land Cruiser“. J70 gaminamas nuo 1984 metų ir yra labiau skirtas bekelei. Kai įprastas „Land Cruiser“ (60, 80, 90, 100, 120, 150 ir 200 Series) tapo vis prabangesniu ir brangesniu, J70 versija išlaikė kietą darbinio arklio charakterį.

Ir tokį „Land Cruiser“ matote nuotraukose. Tačiau jis elektrinis - dyzelinio variklio burzgimas visai neseniai buvo užtildytas.

J70 buvo elektrifikuotas pačių „Toyota“ meistrų Australijoje. Savo gyvenimo pradžioje šis pikapas buvo dyzelinis, tačiau vėliau buvo konvertuotas kalnakasybos milžinės BHP prašymu. Kol kas pagamintas tik vienas toks J70 elektromobilis, tačiau ateityje panašių konversijų tikriausiai bus daugiau.

BHP savo kasyklose naudoja pačią įvairiausią techniką ir „Land Cruiser J70“ yra tikriausiai vienas iš mažesnių jos vienetų. Tačiau kompanija iki 2030-ųjų planuoja net 30 % sumažinti savo emisijas, todėl tų nereikalingų CO2 gramų bus ieškoma visur. Bandomasis elektrinis „Land Cruiser J70“, kuris važinės nikelio kasykloje Vakarų Australijoje, yra pirmasis toks žingsnis, tačiau jis yra labai svarbus.

BHP taip pat minėjo, kad nori sumažinti savo priklausomybę nuo dyzelinio kuro. Jis greičiausiai su laiku brangs, o kompanijai tiek dėl įvaizdžio, tiek dėl ekonominių priežasčių teks mažinti jo vartojimą. Be to, elektrifikuotas J70 važinės požeminėje kasykloje, kur emisijų mažinimas visada yra gera mintis.

Tačiau tiek „Toyota“, tiek BHP savo pranešimuose spaudai mini ir kitą šio projekto motyvą. „tai yra nuostabi galimybė paremti „Toyota“ pastangas kaupti žinias apie elektromobilius ir juos vystyti kalnakasybos pramonei“, minėjo BHP atstovas. „Toyota“ pasinaudos šia galimybe tirti, kaip elektromobiliai veikia sudėtingomis sąlygomis, kur įrankiai yra tik įrankiai, o ne „Instagram“ žvaigždės ir mados aksesuarai. Ir būtent dėl to buvo elektrifikuotas nenaujas J70 - dauguma dabar kuriamų elektrinių pikapų yra labiau jau aptempti džinsai nei darbinės kelnės.

Gaila, tačiau bent jau kol kas elektrinio J70 techninės charakteristikos neatskleidžiamos, tačiau galbūt daugiau informacijos bus paskelbta toliau vystant projektą.

Rekomenduojami video