Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Negailestingai ,,kūlė“ viesulas su ledukais

Ketvirtadienį praūžęs viesulas, smarkus lietus ir iš debesų pasipylę nemaži ledo kamuoliukai padarė daug nuostolių Šiaurės Lietuvos ūkininkams. Gūsingi vėjai ir ledukai ,,iškūlė“ nemažus plotus žieminių rapsų.

Šiaulių rajono Šakynos seniūnijos UAB ,,Klauso ūkis“ vadovas Jan Udo Sparenbog sakė, kad galingas viesulas ir kruša jų ūkiui padarė labai daug žalos – ,,iškūlė“ apie 300 ha žieminių rapsų, kai kuriuose plotuose iš ankštarėlių ant žemės išbyrėjo iki 85 proc. rapsų. Yra laukų, kuriose gamtos stichija padarė šiek tiek mažiau žalos, nuo 10 iki 80 proc. ,,Klauso ūkio“ vadovas susirūpinęs: ūkis patirs didelių nuostolių – nuo 150 tūkst. iki 200 tūkst. Eur.

Vėl nuo galingo viesulo ir smarkios liūties nukentėjo Šiaulių rajono Meškuičių seniūnijos jaunasis ūkininkas Mantas Plakys. Birželio pabaigoje viesulas išguldė daug žieminių kviečių, šį kartą įsisuko į rapsų plotus. Mantas buvo pasėjęs 42 ha, o jo tėvas Virginijus Plakys 130 ha žieminių rapsų. Jie jau buvo nukūlę 100 ha rapsų. Likusius plotus nusiaubė liūtis, kruša ir galingas vėjas: Manto laukuose ,,iškūlė“ 26 ha, o jo tėvo laukuose – 10 ha žieminių rapsų. Kai kur rapsų ankštarėlės visiškai tuščios, rapsai pažerti ant žemės. Pylė ne tik smarkus lietus, pakilo vėjas, bet dar pasipylė ledukų kruša. Kieti ledų kamuoliukai ir viesulas ,,kūlė“ prinokusius rapsus – iš ankštarėlių išbyrėjo didžioji dalis šių metų derliaus.

Aldona SIREIKIENĖ

ŪP korespondentė

Rekomenduojami video