Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nauja šluota mažiems pieno ūkiams

Nuo šių metų pradžios sugriežtinus kai kuriuos pieno kokybės reikalavimus, daliai smulkiųjų pieno gamintojų teks sukrapštyti pinigų pieno šaldytuvams arba kabinti spynas ant tvartų. Pieno gamintojų kooperatyvų atstovai nuogąstauja, kad tai gali tapti dar vienu ginklu supirkėjų ir perdirbėjų rankose manipuliuojant pieno supirkimo kainomis.

Reikalauja Briuselis

Nuo sausio pradžios įsigaliojo jau kartą atidėtas Pieno supirkimo taisyklių pakeitimas, pagal kurį vertinant pieno kokybės rodiklius (apskaičiuojant geometrinį vidurkį ir atsiskaitant už pieną) nebeliko bakterijų ir somatinių ląstelių viršutinių ribų.

Dabar privaloma vadovautis europiniu reglamentu, pagal kurį bendras bakterijų skaičius yra tris kartus mažesnis, nei buvo Pieno supirkimo taisyklėse nustatytos ribos – 100 tūkstančių mililitre, o somatinių ląstelių skaičius perpus mažesnis – 400 tūkstančių mililitre.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai tikina, kad stambesni pieno ūkiai neturėtų sukti galvos dėl naujų reikalavimų, nes jų tiekiamas pienas paprastai atitinka europinius standartus. Daugiau vargo bus smulkiesiems, kurie jau dabar raginami įsigyti pieno šaldytuvus.

Kelių karvučių laikytojus ir didesnius pieno gamybos ūkius vienijančių kooperatyvų vadovai neabejoja, kad šie pokyčiai ne vienam smulkiam ūkiui bus paskutinis nuosprendis ir dar labiau praretins „mažiukų“ gretas.

„Jeigu smulkiuosius pieno statytojus prispausime, jie atsisakys karvių. Nepriversi juk kelias karvutes laikančio žmogaus nusipirkti šaldytuvą. Be to, jis ir neišgalėtų to padaryti, nes mažai gauna už pieną. Ypač dabar, kai jis taip atpigo. Neatsimenu, kad žiemos metu būtų taip sumažinę pieno kainas. Labai nepalankiu metu sugriežtinti kokybės reikalavimai. Prašėme, kad atidėtų, bet kas ten mūsų paisys – esą Europa reikalauja ir vykdyk“, – dėl pieno ūkių nykimo išgyvena Jurbarko rajone įsikūrusios kooperatinės bendrovės „Panemunys“ vadovė Eugenija Petrylienė.

Eugenija Petrylienė

Ji įsitikinusi, kad jokios pieno sektoriaus strategijos nepadės, jeigu ūkininkams nebus mokama adekvačiai. Tiesa, pieno gamintojų kooperatyvo vadovė pripažino, kad vasarą pieno supirkimo kainos kėlė ūpą, rudeniop jos dar pagerėjo. Bet ūkininkų džiūgavimai truko neilgai – nuo lapkričio kainos ėmė ristis žemyn.

„Už kilogramą pieno netekome 12 centų – trečdalio buvusios geros kainos. Vėl laviruojame ant ribos. Jeigu susikooperuotų daugiau gamintojų, kaip kitose šalyse, gautume daugiau. O dabar sudėtinga“, – krimtosi E.Petrylienė.

Vargas smulkiesiems

Suprasdami, kad turintieji kelias karvutes šaldytuvų neįpirks, kooperatyvai stengiasi kuo operatyviau surinkti iš jų šviežiai pamelžtą pieną. „Atvažiuojame į kiekvieną kiemą, surenkame pieną ir atšaldome. Bakterijų kiekis priklauso ne tik nuo tinkamo pieno atšaldymo, bet ir nuo melžimo, indų higienos“, – sakė kooperatinės bendrovės pirmininkė.

Šaldytuvai nepadėtų mažinant somatinių ląstelių kiekį piene. Tai priklauso nuo gyvulio sveikatos, fiziologinių veiksnių, pašarų, laikymo sąlygų.

„Kai karvės užtrunka, piene padidėja somatinių ląstelių. Gyvuliai pristinga vitaminų, sušlubuoja jų sveikata. Tokiu atveju padėtų subalansuoti pašarai, tačiau tam reikia lėšų. Somatinių ląstelių kiekis piene gali padidėti dėl daugelio priežasčių. Tie, kurie laiko 20–30 piendavių, susirgusią karvutę atskiria ir nesijaudina. O turint vieną ar kelias karvutes problema iškart išlenda. Po kelių tokių atvejų stabdomas pieno supirkimas. Norint jį atnaujinti, reikia kviestis veterinarijos gydytoją, gydyti gyvulį. Neretai infekcijos greitai nepasiduoda. Taigi visa tai užtrunka ir kainuoja. Ko pareikalausi iš žmogaus, kuris tam neturi pinigų?“ – retoriškai klausė E.Petrylienė.

Išloš lenkai

Pieno gamintojų kooperatyvo vadovė apgailestavo, kad, sugriežtinus pieno kokybės reikalavimus, bus parklupdyta nemažai duonos kąsniui iš pieno užsidirbančių kaimo gyventojų.

„Iš to išloš lenkai, kurie greitai išsiveš karves. Pastaraisiais metais jie iš mūsų krašto furgonais vežė ir gyvulius, ir paruoštus pašarus. Gal penki ūkininkai, per dieną tiekę po 500 kilogramų pieno, atsisakė gamybos ir išpardavė karves, ką jau kalbėti apie mažesnius. Tik įdėk skelbimą, kad parduodi karves, jie tuoj pat prisistato. Lenkams apsimoka gaminti pieną, o mes išsiparduodame ir išsivaikštome. Labai liūdnas galas“, – konstatavo jurbarkietė.

Neįvertino struktūros

Jonas Kuzminskas, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ pirmininkas, apgailestavo, kad derinantis prie europinio pieno kokybės standarto neįvertinta Lietuvos pieno ūkių struktūra.

„Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai sako, kad iš Europos Komisijos gavo pastabų. Bet reikia atsižvelgti į tai, kad pas mus yra labai daug smulkių pieno gamintojų. Labai tikėtina, kad reikalavimas dėl bakterijų ir somatinių ląstelių juos išskins“, – teigė jis.

Jonas Kuzminskas

Anot „Kooperacijos kelio“ vadovo, pokyčiai gali būti skausmingi ne tik smulkiems, bet ir didesniems ūkiams, ypač jei užklups kokie netikėtumai, pavyzdžiui, staiga suges šaldytuvas.

„Iki šiol vedant geometrinį vidurkį prastus bakterijų ir somatinių ląstelių rodiklius amortizuodavo nustatytos jų lubos. Dabar bus imami realūs skaičiai. Vadinasi, greičiau bus stabdomas pieno supirkimas, taikomos nuoskaitos“, – aiškino J.Kuzminskas.

Netinkamas metas

Vilkaviškio rajone veikiančio žemės ūkio kooperatyvo „Senoji kryžkelė“ vadovas Arvydas Jurgelaitis neskubėjo vertinti sugriežtintų pieno kokybės reikalavimų: „Mėnesio pabaigoje pamatysime, kaip tai paveikė pieno gamintojus. Kol kas dar negalėčiau pateikti kokių nors skaičių.“

Jis nenorėjo sutikti, kad nauji reikalavimai palies tik smulkiuosius ūkius. Anot kooperatyvo vadovo, nuomonę, kad mažų gamintojų pienas yra prastesnis, perša tam tikri rinkos žaidėjai, galbūt siekdami manipuliuoti pieno supirkimo kainomis. Todėl tai gali tapti dar vienu ginklu pieno supirkėjų ir perdirbėjų rankose.

„Iš tam tikrų varpinių skleidžiama mintis, kad yra blogo pieno, už kurį galima mokėti mažiau arba iš viso numesti grašius. Jeigu mažiukų pienas būtų blogas, jo niekas nepirktų. Neretai tai gali būti tik argumentas ketinant sumažinti pieno supirkimo kainą. Juk parduotuvių lentynose nėra produktų, pagamintų iš gero ir blogo pieno“, – samprotavo A.Jurgelaitis.

Arvydas Jurgelaitis

Anot jo, dar reikėtų pasiginčyti, kokių ūkių – smulkiųjų ar stambiųjų – gaminamas pienas iš esmės yra geresnis.

„Nereikia manyti, kad stambiųjų ūkių parduodamas pienas yra kažkoks auksinis. Mažųjų gamintojų pienas yra geresnis, nes gyvuliai paprastai šeriami natūraliais pašarais, vasarą ganomi pievose“, – mažuosius gynė „Senosios kryžkelės“ vadovas.

A.Jurgelaičio manymu, lygiuotis į europinį lygį reikėtų ne tik pagal kokybės reikalavimus, bet ir pagal pieno supirkimo kainą. „Jeigu pienas būtų superkamas normalia kaina, nebūtų jokios tragedijos – mažiukai įsigytų šaldytuvus ir išsilaikytų rinkoje. Bet nereikalaukime to staigiai, ypač dabar, kai krinta kainos. Netinkamu metu norima užspausti ir nurašyti smulkiuosius gamintojus“, – sakė jis.

Smulkiesiems reikia šaldytuvų

Donatas Valavičius, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Veterinarijos sanitarijos skyriaus vyriausiasis specialistas

Pagal žemės ūkio ministro 2017 m. sausio 26 d. patvirtintus Pieno supirkimo taisyklių pakeitimus nuo šių metų pradžios pieno kokybės rodikliams vertinti nebeliko bakterijų ir somatinių ląstelių viršutinių lubų. Iki 2018-ųjų sausio 1 d. viršutinė riba bendram bakterijų skaičiui buvo 300 tūkst. KSV/ml, somatinių ląstelių skaičiui (SLS) – 800 tūkst./ml.

Dabar žalio pieno parametrai turi būti apskaičiuojami taikant europinį reglamentą, kuriame numatyta, kad bendras bakterijų skaičius neturi viršyti 100 tūkst. KSV/ml, o SLS – 400 tūkst./ml. Tokie parametrai taikomi visoje ES.

Anksčiau, jeigu ūkininko pristatytame piene nustatydavo daugiau bakterijų ir somatinių ląstelių nei šios ribos, geometriniam vidurkiui (pagal jį atsiskaitoma už pieną) skaičiuoti buvo imami nustatyti ribiniai skaičiai. Dabar bus imami realūs skaičiai.

2016 m. vasarį atlikdama teisės aktų ir vykdomos pieno kontrolės auditą Europos Komisija nustatė, kad galiojančios bakterijų ir somatinių ląstelių viršutinės ribos prieštarauja ES teisės aktams. Todėl ir atsirado atitinkami pakeitimai. Jie turėjo įsigalioti dar nuo pernykščio spalio, bet buvo atidėti iki metų pabaigos.

Šie pakeitimai iš esmės liečia tik mažus ūkius, laikančius nuo 1 iki 10 karvių. Kuo didesnis ūkis, tuo tokių problemų mažėja. Nuo sausio 1 d. neatitikimai dėl bakterijų nustatyti tik 6 proc. ūkių, dėl somatinių ląstelių – 2 proc. ūkių.

Žiemos metu situacija yra geresnė, bet vasaros metu mažiems ūkiams rekomenduojame įsigyti šaldytuvą, kad būtų lengviau įgyvendinti reikalavimus dėl bakterijų skaičiaus. Įsigijus šaldytuvą galima būtų plėsti ūkį ir gauti daugiau už pieną. Taip pat ūkininkai galėtų įvertinti savo galimybes pasinaudoti parama ūkiams modernizuoti.

Somatinių ląstelių kiekį nulemia gyvulių sveikatingumas. Jų kiekis padidėja dėl užslėptų mastitų ir kitų ligų, rujos, laktacijos ir veršingumo metu, dėl netinkamų laikymo sąlygų, prastų pašarų ir kt.

Nepalikime skęstančiųjų

Asmeninio archyvo nuotr.

Kazys Starkevičius, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas

Žinant, kad Lietuvoje yra specifinė situacija pieno sektoriuje – daug mažų pieno ūkių, kasmet mažėja karvių skaičius, nereikėtų priimti staigių sprendimų. Turėtume padėti ūkininkams, kad jų gaminamo pieno kokybė artėtų prie europinių standartų. Tačiau keldami kartelę, neturėtume palikti skęstančiųjų gelbėtis patiems.

Kita vertus, pieno gamintojai turėtų suprasti, kad pieno kokybę reikia gerinti ir, esant palankioms pieno žaliavos supirkimo kainoms, investuoti į ūkius. Turi būti abipusis supratimas. Vis dėlto dabar, kai situacija pieno ūkiuose nėra palanki, nepasisakyčiau už naujų reikalavimų įvedimą.

Rekomenduojami video