Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Naudingi patarimai pavasarį

Atėjus pavasariui daugelis vairuotojų atsipalaiduoja, nes baigėsi varginančios eismo sąlygos – tamsa, slidus asfaltas, purvas ir šaltis. Kai kurie tik pavasarį po 3 mėnesių pertraukos vėl sėda prie vairo. Tačiau toks nusiteikimas gali būti klastingas. Į ką vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį, kad kelionė būtų saugi ir patogi?

Geras oras – nepakankama sąlyga stipriau spausti akceleratorių. Atėjus pavasariui ir pagerėjus eismo sąlygoms, vairuotojai atsipalaiduoja ir dažniau viršija saugų greitį. Netikėtai kelyje atsiradus kliūčiai greitai važiuojantį automobilį sudėtinga suvaldyti. Net pagerėjus orams neatsipalaiduokite ir venkite greitį viršijančių vairuotojų.

Klastingas plikledis. Ankstyvą pavasarį oro sąlygos yra labai permainingos. Dienomis dėl lietaus kelio danga sudrėksta, o naktimis neretai pašąla, tad susidaro plikledis, vadinamasis juodasis ledas. Jei kelio danga drėgna, vairuokite itin atsargiai, ypač rytais. Neskubėkite keisti žieminių padangų į vasarines.

Duobių slalomas. Pavasariniai vairavimo ypatumai – po žiemos atsivėrusios duobės, todėl vairuotojai turėtų atidžiau įvertinti kelio dangą ir pasirinkti saugų greitį.

Atsargiai – naujokai. Atšilus orams ir pagerėjus eismo sąlygoms, į gatves grįžta nemažai vairuotojų, kurie žiemą vengė sėsti prie vairo, padaugėja pėsčiųjų, dviratininkų, motorolerių vairuotojų ir motociklininkų. Dėl šios priežasties visi eismo dalyviai turėtų būti dėmesingesni, o vairuotojai atidžiau stebėti pėsčiųjų perėjas bei jų prieigas.

Patikrinkite automobilio važiuoklę. Pavasarį keičiant padangas, rekomenduojama skirti laiko ir techninei automobilio būklei įvertinti – patikrinti važiuoklę ir ratų suvedimą. Žiemą vairuotojai neretai stukteli į apsnigtą šaligatvio bortelį ar įvažiuoja duobę, todėl išsiderina ratų suvedimas, netolygiai dėvisi padangos, automobilis praranda stabilumą. Žiemą tai jaučiama mažiau, nes padangų guma yra minkštesnė, tačiau pakeitus padangas į vasarines vairuotojai gali pajusti diskomfortą. Todėl rekomenduojama pavasarį patikrinti ir sureguliuoti važiuoklę.

Nuplaukite automobilį. Žiemą ir ankstyvą pavasarį keliai barstomi druska, kuri skatina automobilio kėbulo ir važiuoklės koroziją. Todėl rekomenduojama pasibaigus žiemai, kai keliai jau nebebarstomi, automobilį profesionaliai nuplauti, kad būtų pašalintos visos druskos nuo ratlankių, kėbulo, automobilio dugno.

 

 

Rekomenduojami video