Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Natūralaus pieno supirkimo kaina spalį padidėjo 9,3 proc.

Spalį vidutinė natūralaus (4,36 proc. riebumo ir 3,56 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 307,3 euro už toną. Spalį vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina padidėjo 9,3 proc., palyginti su rugsėju (rugsėjį pieno supirkimo kaina buvo 281,2 euro už toną).

Vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina spalį, palyginti su rugsėju, padidėjo 2,0 proc. ir buvo 232,7 euro už toną, praneša Žemės ūkio ministerija.

Šių metų spalį natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 9,6 proc. mažiau nei praėjusių metų spalį (339,9 euro už toną).

Per šių metų spalį buvo supirkta 115,29 tūkst. tonų pieno, 3,8 proc. mažiau, palyginti su 2017 m. spaliu.

Per šių metų sausį-spalį iš viso buvo supirkta 1158,97 tūkst. tonų pieno, 2,93 proc. mažiau, palyginti su 2017 m. atitinkamu laikotarpiu.

Penkios didžiausios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės spalį už natūralų pieną stambiesiems pieno ūkiams vidutiniškai mokėjo 358 eurus už toną, arba 7,6 proc. daugiau nei rugsėjį.

Lietuvoje pieną perdirba per 20 įmonių, tačiau penkios didžiausios bendrovės - „Pieno žvaigždės“, „Rokiškio sūris“, „Žemaitijos pienas“, „Vilkyškių pieninė“ ir „Marijampolės pieno konservai“ - perdirba apie 94 proc. viso pieno.

Pasak pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktoriaus Egidijaus Simonio, pieno supirkimo kainai Lietuvoje įtaką toliau darė piene išaugęs baltymų bei riebalų kiekis, taip pat pasiūlos mažėjimas iš šalies pieno ūkių, mažinusių žaliavos gamybą.

Stambiaisiais žaliavos tiekėjais Lietuvoje laikomi tie, kurie parduoda daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, arba atitinkamai 500 tonų per metus. Tokie tiekėjai parduoda apie 60 proc. visos pieno žaliavos.

Portalo milkprices.nl duomenimis, didžiosios JAV pieninės stambiesiems pieno tiekėjams rugsėjį mokėjo vidutiniškai 349 eurus už toną, Naujosios Zelandijos - 287 eurų, Europos Sąjungos - 345 eurus. Per rugsėjį antrą mėnesį iš eilės daugiausia pienas pabrango JAV - 5,9 proc., Europoje pieno kaina kilo 0,9 proc., Naujojoje Zelandijoje pieno supirkimo kaina stambiesiems tiekėjams sumažėjo 7,2 proc.

Rekomenduojami video