Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Moderni technika ir kokybiški degalai garantuoja ūkio našumą

1 000 hektarų dydžio šeimos ūkį Katlėrių kaime, Anykščių rajone, kartu su tėvais puoselėjantis Paulius Leščinskas daugiausia verčiasi mėsine galvijininkyste, grūdinių kultūrų auginimu, tačiau nevengia ir kitų darbų: augina avis, sėja nišines augalų kultūras. Anykštėnas didelį dėmesį skiria kokybiškiems degalams, tausojantiems vertingą ūkio techniką. Našiau ir greičiau atlikus darbus, daugiau laiko lieka šeimai.

Nors koronavirusas sukaustė daugelį verslų Lietuvoje ir pasaulyje, Anykščių rajono ūkyje suplanuoti pavasario darbai nestoja: tręšiami laukai, balandį suplanuota sėja, gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje planuojama pradėti šienapjūtę.

„Koronavirusas nebaisus, kai dirba mažas kolektyvas. Visi pasiskirstome, kad būtų kuo mažiau tiesioginio kontakto ir visus numatytus darbus atliktume laiku. Kaip sakoma, traktorius – geriausia saviizoliacijos priemonė, užsidarai ir dirbi“, – įsitikinęs ūkininkas iš Anykščių krašto.

Ūkininkavimą prisijaukino nuo mažų dienų

Nors pats P.Leščinskas ūkininkauti pradėjo prieš 10 metų, jam esant mažam ūkio darbais užsiėmė tėvai: „Šiame ūkyje užaugau. Kai baigiau mokslus universitete, darbų siūlė įvairios įmonės, bet nusprendžiau: kam kažkur dirbti, jei galiu dirbti sau ir dar kitiems naudą sukurti.“

Šeimos ūkyje auginama apie 250 mėsinių galvijų, parduodamų mėsai. Pusė dirbamo laukų ploto skirta pievoms ir ganykloms, kita pusė – grūdiniams augalams, kurių dalis vėliau tarnauja kaip pašaras auginamiems galvijams.

Ūkio valdomuose laukuose galima pamatyti ir avių. „Avys ūkyje – labiau hobis, skirtas asmeniniams poreikiams tenkinti. Eksperimentuojame gamindami konservus bei dešras“, – pasakoja anykštėnas.

Ūkininkas išbando ir naujas sritis: augina aliejinį ridiką, ne tik pagerinantį dirvos struktūrą, bet ir padedantį po jo augančioms kultūroms pasisavinti trąšas, taip pat „kovoti“ su piktžolėmis. Šiais metais šeimos ūkis planuoja auginti pluoštinių kanapių ar linų dėl aliejaus.

Darbus šeimos ūkyje dalijasi visi šeimos nariai. Jiems nuolat padeda trys samdomi darbuotojai. P.Leščinskas priklauso ūkininkų sąjungai, yra aktyvus šios organizacijos narys. Pasak jo, vaizdingame ir turistų pamėgtame Anykščių krašte ūkininkauti – vienas malonumas. „Turiu draugų iš Kėdainių ir Vilkaviškio, tai sakau jiems, kad nuo žemės ūkio pavargsta, nes jų dirbami laukai lygūs ir monotoniški. Tuo tarpu mes dirbdami laukuose ant kalno pakylame, nuo kalno nusileidžiame, palei ežerą pravažiuojame – nėra kada užmigti vagoje“, – juokauja ūkininkas.

Nuo mažens matęs ūkininkaujantį tėtį, P.Leščinskas pastebi didžiulius pokyčius žemės ūkio srityje, pats nuolat modernizuoja ūkį, seka naujausias tendencijas, investuoja į naują techniką ir įrenginius. Pasak jo, darbo našumas didėja su technika. „Man paaugus tėtis pripildavo pilną baką degalų į rusišką traktorių ir visą savaitę „pupsėdavau“ laukuose. Dabar situacija ženkliai skiriasi – technologijos leidžia pereiti prie tikslaus žemės dirbimo, didesnės apimties, geresnio našumo. Keturiese galime apdirbti 1 000 hektarų ir po viso to dar lieka laiko šeimai“, – pasakoja jis.

Kokybė – pirmas į galvą šaunantis žodis

Ūkininkui reikalinga technika, kuri ne tik palengvintų ūkio darbus, bet ir paverstų juos našesniais. Šiuo metu anykštėno šeimos ūkyje zuja suomių gamintojo „Valtra“ ir amerikiečių gamintojo „John Deere“ traktoriai, kokybiški krautuvai ir kombainai.

P.Leščinskas įsitikinęs – ne mažiau nei technikos priežiūra, svarbi ir gera naudojamų degalų kokybė. Kasmet visa technika ir džiovykla iš viso sunaudoja per 100 tonų degalų. Išbandęs porą kitų tiekėjų, ūkininkas džiaugiasi atradęs patikimus „Neste“ degalus ir tepalus – juos savo šeimos ūkyje naudoja jau trejus metus.

Ūkininko teigimu, pirmas į galvą šaunantis žodis pasakius „Neste“ – kokybė. Jį džiugina tiek savo skaidria spalva išsiskiriantys degalai, tiek ir profesionali vadyba: niekada „nepavedanti“ logistika ir tikslus pristatymas, degalus atvežančių vairuotojų atsakingas požiūris į darbą.

„Galima susitarti abiem pusėms patogų laiką ir tiekėjas pristato degalus būtent tuo laiku. Dažnai prašome, kad pristatytų savaitgalį, kai ne tiek daug darbo ir technikai nereikia skubėti į laukus, o mes visi ūkyje esame daug laisvesni. „Neste“ visada laikosi susitarimo ir būna ypač punktualūs“, – džiaugiasi P.Leščinskas.

Jis išskiria ir degalus pristatančio transporto kokybę: atvežtus degalus perpilant į ūkyje esančias specialias talpas, jų neprikapsi ir nepribėga kaip iš kitų tiekėjų transporto. Įpilamų degalų kiekio kontroliavimas, P.Leščinsko teigimu, taip pat didelis privalumas: „Visada žinau, kokį tiksliai kiekį degalų atveža ir įpila, už ką sumoku pinigus.“

Ūkininkas pastebi, kad kokybiški degalai ne tik padeda užtikrinti, kad brangi technika tarnautų ilgiau, bet ir leidžia padidinti našumą: „Pastebėjau, kad naudojant „Neste“ degalus galime apdirbti daugiau hektarų.“

P.Leščinskas teigia, kad nuolat seka rinkos kainas, pasikalba su ūkininkais, dirbančiais su kitais degalų tiekėjais: „Ne pirmą kartą pastebiu, kad „Neste“ pasiūlyta kaina yra konkurencingesnė nei kolegų gauti pasiūlymai, taip pat kokybė niekada nenuvilia.“

„Neste Lietuva“ ūkininkams tiesiai į jų nurodytą vietą jiems patogiu laiku pristato aukščiausios kokybės degalus iš Suomijos: dyzeliną žemės ūkiui (C ir E klasės bei 1 ir 2 klasės arktinis dyzelinas), standartinį dyzeliną „Neste Futura“ (C ir E klasės bei 1 ir 2 klasės arktinis dyzelinas) ir 95 markės benziną „Neste Futura“.

„Neste“ taip pat prekiauja žymėtu dyzelinu „Neste Tempera“, kuris tinka šildyti pastatus ir naudoti džiovinimo bei dažymo technologiniuose procesuose. Šis dyzelinas pasižymi gera šilumine verte, todėl yra tinkamas naudoti tiek žiemą, tiek vasarą. Verslo klientams dyzelinas šildymui pristatomas, kai užsakymo kiekis viršija 2 000 litrų.

Daugiau informacijos apie ūkininkavimui bei šildymui skirtus „Neste“ degalus teiraukitės telefonu (8 5) 212 3357 arba el. paštu didmena@neste.com.

 

Rekomenduojami video