Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mašinos kėbulo apžiūra gali padėti išvengti didelių išlaidų

Jeigu automobilis nekėlė rūpesčių žiemą, tikėtina, kad su didesniais sunkumais neteks susidurti ir šiltuoju metų laiku. Daugiausia išlaidų greičiausiai pareikalaus vasarinių padangų komplektas – keturios naujos vasarinės padangos gali kainuoti nuo 160 iki 1000 eurų. Labai rekomenduojama gerai nuplauti automobilį ir kruopščiai apžiūrėti kėbulą – po žiemos neretai atsiranda naujų, nors ir nedidelių korozijos židinių.

Jeigu automobilis žiemą buvo laikomas prastai vėdinamame garaže ar požeminėje stovėjimo aikštelėje, kai kur gali atsirasti korozijos požymių, apgadinta automobilio išvaizda, o šių židinių šalinimo ir išvaizdos atnaujinimo darbai – gana brangūs. Užleidus ir laiku nesiėmus priemonių, korozijos židinių šalinimas gali pareikalauti net ir keturženklių sumų, priklausomai nuo automobilio markės bei rūdžių paveiktų vietų.

Atšilus orams taip pat vertėtų įvertinti, ar dar ne laikas pakeisti valytuvų šluotelių, kurios dėl šalčio, druskų bei drėgmės gali būti susidėvėjusios ir braižyti priekinį stiklą. Jei esant šalčiams uždegimo sistema nekėlė problemų, tikėtina, jog atšilus orams taip pat nereikės keisti degimo žvakių, tačiau patikrinti bus ne pro šalį. Norint jaustis komfortiškai sušilus orams, derėtų pasitikrinti ir oro kondicionavimo sistemą.

Ruošiant transporto priemonę vasarai, ilgesnėms kelionėms, reikia patikrinti atsarginio rato būklę, gesintuvo ir vaistinėlės galiojimo laiką.

Kasmet atliekami tyrimai rodo, jog pastaruoju metu išlaidos automobiliui kelia nerimą net 36 proc. gyventojų. Nerimui įtaką daro ne tik finansiniai iššūkiai, su kuriais karantino metu susiduria didžioji dalis šalies gyventojų, bet ir neužtikrintumas, kur derėtų kreiptis dėl transporto priemonės priežiūros bei kiek tai gali atsieiti.

Kaip ir prieš žiemą, artėjant šiltesniems orams vairuotojai žvalgosi būdų, kaip apmokėti automobilio priežiūros sąskaitas. Vieni joms padengti naudoja einamąjį atlyginimą ar santaupas, kiti skolinasi visą reikiamą sumą ar jos dalį. Automobilio paruošimui šiltajam sezonui skiriamos išlaidos neturėtų užklupti netikėtai, nes profilaktinius darbus galima nesunkiai numatyti ir apskaičiuoti.

Rekomenduojami video