Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
MANITOU 20 metų Lietuvos rinkoje

Daugelis MANITOU teleskopinį krautuvą vadina „manituške“, „manitu“ ir panašiai. Krautuvų pardavimų istorija prasidėjo kiek daugiau nei prieš 20 metų. Per šiuos metus MANITOU užėmė tvirtas pozicijas ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje. Kalbant su klientais kyla daug klausimų: kas tas MANITOU? Kokie dar sprendimai siūlomi kasdieniam darbui ne tik žemės ūkyje?

MANITOU – daugiau nei 60 metų

MANITOU BF (iš prancūzų kalbos, žodis „manitou“ reiškia „viską kelti“) įkurta 1953 metais, kai MANITOU BF įkūrėjas Marcel Braud panaudojo traktorių ir jo galinę hidraulinę sistemą, gale pritaisius kėlimo strėlę, krovinių krovimui į aukštį. Apsukus sėdynę ir priėmus tam tikrus techninius sprendimus, buvo pagamintas pirmasis MANITOU šakinis krautuvas nelygiems paviršiams. McCormick – pirmasis traktorius, panaudotas tokio krautuvo gamybai. Tuo metu MANITOU BF buvo didžiausias McCormick traktorių importuotojas.

Po 5 metų, 1958-aisiais, rinkai buvo pristatytas MC5 šakinis krautuvas, kurio keliamoji galia – 500 kg. 1972 metais atidarytas pirmasis biuras užsienyje, nes Anglijos rinka tuo metu buvo viena iš svarbiausių pardavimų rinkų.

Augant technikos gamybos mastams, gaminami krautuvai netenkino kai kurių rinkos reikalavimų. 1981 metais buvo sukurtas pirmasis teleskopinis krautuvas statyboms MANISCOPIC. Buvo problemų su šakiniais krautuvais. Pavyzdžiui, padėti plytas ant statomo namo stogo – gana rimtas iššūkis, todėl buvo išdirbta teleskopinio krautuvo koncepcija, kuri leido išspręsti šią problemą. Darbo principas yra išlikęs iki šių dienų.

Eilę metų dirbant Anglijoje, teleskopinius krautuvus pradėjo naudoti ir žemės ūkyje. Dirbant buvo pastebėta, kad žemės ūkiui reikalingas kitoks krautuvas – žymiai greitesnis, su didesnio našumo tepalo siurbliu, puikiu matomumu. 1989 metais rinkai pristatytas pirmasis MLT serijos krautuvas, sėkmingai gaminamas ir iki šių dienų.

1993 metais buvo įsigyta žymi Prancūzijos kompanija LOC, kurios specializacija – sandėliavimo technikos gamyba: rankiniai vežimėliai, užsakymo surinkimų sistemos, specialūs krautuvai, naudojami sandėliuose norint pasiekti krovinius ant lentynų. Tais pačiais metais pristatytas ir keltuvas žmonėms kelti 100 AE. Šiai dienai MANITOU gali pasiūlyti žirklinius, alkūninius ar teleskopinius keltuvus, galinčius pakelti į beveik 28 metrų aukštį.

2008 metais MANITOU nupirko amerikiečių kompaniją GEHL, kurios specializacija – kompaktinių krautuvų ir šarnyrinių krautuvų gamyba. Rinkoje buvo žinomi du vardai – GEHL ir MUSTANG. Nuo 2019 metų MUSTANG Europoje parduodami MANITOU vardu ir dažomi raudonai, kaip ir visa MANITOU technika.

2015 metais MANITOU šventė 500 000 pagamintos technikos vienetų jubiliejų. Simboliška, kad tai buvo MANITOU MLT serijos krautuvas, skirtas našiam darbui, krovai su kaušu, rulonų griebtuvais ir kitais priedais.

2017 metais MANITOU nupirko TEREX gamyklą Indijoje, kur gamina ratinius ekskavatorinius krautuvus Indijos ir Pakistano rinkoms.

Šiuo metu MANITOU turi 1 050 atstovų 140 pasaulio šalyse. Visa produkcija gaminama 3 vardais – MANITOU, GEHL ir MUSTANG. 2019 metų apyvarta viršijo 2,1 mlrd. eurų, iš kurių net 79 proc. – eksportas į kitas šalis. MANITOU Group gamyklose dirba daugiau nei 4 600 darbuotojų. Pagal veiklos sritis pardavimai statybos sektoriuje sudaro 58 proc., žemės ūkyje – 26 proc., o pramonės sektoriuose – 16 proc. apyvartos.

Atsižvelgia į klientų poreikius

MANITOU ir šiai dienai likusi šeimynine kompanija, kurioje daugiau nei 60 proc. priklauso Braud šeimai. Kiekvieną kartą atvykus į gamyklą, klientus pasitinka garbės prezidentas M.Braud arba dabartinė kompanijos prezidentė, M.Braud sesuo, Jacqueline Himsworth. M.Braud ir jo sesuo tiesiogiai bendrauja su klientais, domisi, kas jiems svarbu renkantis krautuvą, kokios inovacijos ir nauji sprendimai galėtų būti naudingi kasdieniam darbui.

MANITOU pirmieji teleskopinių krautuvų rinkoje pristatė priedus: „EasyStep“ laiptelį patogiam išlipimui ir įlipimui; „Eco STOP“ variklio išjungimo funkciją, kuri padeda taupyti kuro sąnaudas, rečiau atlikti techninius aptarnavimus ir išlaikyti didesnę krautuvo likutinę vertę parduodant; kabiną, užtikrinančią puikų matomumą ir geras darbo sąlygas; JSM patentuotą krautuvo valdymo rankeną; ekonomišką krautuvą su mažomis kuro sąnaudomis ir dar daugeliu kitų privalumų, dėl kurių MANITOU krautuvas yra rinkos lyderis ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Estijoje, kur rinkos dalis yra didesnė nei 60 proc.

INTRAC Lietuva gali pasidžiaugti 20 metų bendradarbiavimu su MANITOU. Per tuos metus Pabaltijo šalyse buvo parduota per 2 000 vnt. MANITOU teleskopinių krautuvų. Pagrindinis MANITOU sandėlis yra įsikūręs Kaune. Šiuo metu sandėlyje yra daugiau nei 1 600 pozicijų atsarginių dalių už beveik 400 000 eurų. Tai leidžia užtikrinti sklandų atsarginių detalių tiekimą tiek įprastomis, tiek karantino sąlygomis.

Kitiems metams bus atnaujinti ir pristatyti nauji teleskopinių krautuvų modeliai. Sekite naujienas, kurių bus tikrai daug!

A VL rugsejo 12 Nr 70 _2020 geras.indd

Rekomenduojami video