Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Lytagros“ siūloma galinga technika – efektyviam darbui

Marijampolės savivaldybės Padovinio žemės ūkio bendrovė (ŽŪB) įsigijo vieną galingiausių šiuo metu rinkoje esančių JCB krautuvų, kuriais prekiauja AB „Lytagra“. Darbymečiu vienas toks krautuvas gali atstoti tris įprastai dirbančius krautuvus.

Tranšėjų galiūnas

Šis JCB frontalinis krautuvas – jau ne naujiena Lietuvoje, nes ne vienas Lietuvos žemdirbys yra įsigijęs šią mašiną. Anot šios bendrovės pardavimų grupės vadovo Rimo Norvilo, toks pirkinys ūkiams – gera investicija į siloso kokybę ir pašarų gamybos našumą. „JCB krautuvas „FarmMaster 435S Agri“ yra tikras galiūnas. Jis savo šakėmis čiumpa masę, ją nuneša į reikiamą vietą, paskleidžia ir suslegia šienainį ar silosą“, – pasakojo R.Norvilas ir pridūrė, kad krautuvas sveria apie 15 tonų, o vien jo šakių svoris – 1 tona. Kai jos išskleidžiamos, tampa 4 m pločio. Todėl jo keliamoji galia – 8,8 tonos.

Pasak AB „Lytagra“ JCB ir NEW HOLLAND produktų vadovo R.Norvilo, šis JCB „FarmMaster 435S Agri“ krautuvas Europoje vadinamas tranšėjų galiūnu.

„Ruošiant šienainį tranšėjose svarbu jį gerai suspausti. Šis krautuvas yra kaip tik toks, kokio ir reikia. Su tokiu krautuvu-mintuvu galima lengviau tolygiai paskleisti masę, kuri tinkamai suslegiama. Todėl reikia mažiau papildomų traktorių slėgimui, skleidimui, nešimui“, – aiškino „Lytagros“ atstovas R.Norvilas. Anot jo, šis JCB „FarmMaster 435S Agri“ krautuvas Vakarų Europoje laikomas vienu galingiausių ir geriausių pagalbininkų gaminant silosą. „Perėjus nuo įprasto, ant traktoriaus montuojamo, krautuvo prie savaeigio JCB krautuvo, labai jaučiamas darbo našumo padidėjimas, degalų ekonomija, nereikia samdyti daugiau darbuotojų, mažėja pašarų gamybos kaina“, – tvirtino „Lytagros“ atstovas.

Tiks ne tik silosui ruošti

AB „Lytagra“ pardavimų grupės vadovo R.Norvilo teigimu, kol kas galingesnių krautuvų nei JCB krautuvas „FarmMaster 435SAgri“ dar nėra. Nors panašių į jį siūlo ir kiti gamintojai, šis iš jų išsiskiria svoriu, variklio galia, puikiai suderinta transmisija. Šį krautuvą galima naudoti ne tik ruošiant pašarus – silosui, šienainiui gaminti, bet ir atliekant kitus ūkio darbus, nes jis komplektuojamas ne tik su šakėmis, bet ir su kaušu. Šiuo krautuvu galima tvarkyti ir mėšlą, krauti grūdus.

„Mes patys pirmiausia krautuvą išbandėme savo ŽŪB „Lytagra“ ir įsitikinome, kad juo galima atlikti daugybę įvairių krovos darbų“, – sakė „Lytagros“ atstovas ir pridūrė, kad tokių krautuvų jau yra įsigiję kai kurie stambūs šalies ūkininkai, stambios ŽŪB. Todėl tikisi, kad laikui bėgant šia stambiuose ūkiuose itin reikalinga technika susidomės ir daugiau žemdirbių. AB „Lytagra“ Marijampolės, Kalvarijos, Alytaus, Lazdijų ir Varėnos regionų pardavimų vadybininkas Juozas Pilvelis sakė, kad ūkininkams nesvarbi pirkinio kaina, svarbiausia, kad perkama mašina būtų naši ir efektyvi.

Renkasi kokybę

Greta Marijampolės stambų pieno ūkį valdanti Padovinio ŽŪB, kurią neseniai pasiekė „Lytagroje“ įsigytas JCB krautuvas, stengiasi žengti koja kojon su naujovėmis, kurios ūkiui – ne prabangos dalykas, o būtinybė. Bendrovės vadovas Gintautas Gumauskas tikisi, kad šiemet naujuoju pašarų krautuvu pasiruošti pašarus bus kur kas lengviau. Bendrovei per metus laikomiems gyvuliams – karvėms ir jų prieaugliui – reikia pasiruošti apie 30 tūkst. tonų pašarų, neskaitant šiaudų ir kombinuotųjų pašarų. Vien tik siloso pasiruošia apie 18–20 tūkst. tonų. Pašarams ruošti pienininkystės komplekse įrengtos talpios 106 m ilgio pašarų ruošimo tranšėjos, kad tilptų visi reikalingi pašarai.

Padovinio ŽŪB vadovas G.Gumauskas mano, kad visada svarbu pagalvoti apie darbuotojų darbo sąlygas.

Padovinio ŽŪB pagal pieno pardavimo kiekius yra antra pieno gamintoja Lietuvoje – laiko 1 200 karvių, o primilžis iš karvės – 10,5 tonos. Iš bendrovės kasdien pienvežis išveža perdirbėjams apie 30 tonų pieno, kuris primelžiamas iš Lietuvos juodmargių veislės karvių.

Padovinio ŽŪB vadovas G.Gumauskas daug dėmesio skiria bendrovėje dirbančių darbuotojų darbo sąlygoms. „Laikausi nuostatos, kad darbo vietoje reikia jaustis komfortiškai. Pirmiausia galvoju, kaip darbe jausčiausi pats ir kaip jame jaustųsi kitas žmogus. Todėl siekiame, kad darbo vietoje nebūtų šalta, drėgna, aplink netvyrotų purvynas, tas pats – ir su technika. Perkame ne pačią pigiausią, bet pačią moderniausią, kad būtų kondicionieriai, žmogus kuo mažiau jaustų vibraciją, būtų patogu dirbti“, – tvirtino per 100 darbuotojų turinčios ŽŪB vadovas G.Gumauskas.

Siūlo visą gamą

R.Norvilo teigimu, JCB „Lytagra“ atstovauja jau beveik 10 metų. Pastaruoju metu populiariausi šio gamintojo produktai yra krautuvai. Jų gama yra gan plati: keliamoji galia gali būti nuo 1,5 iki 6 tonų, strėlės ilgis – nuo 4 iki 9,5 metro.

„Su šiais JCB krautuvais 4–5 metus užimame daugiau nei 50 proc. krautuvų pardavimų rinkos. Tai dar kartą įrodo, kad gaminiai tikrai kokybiški“, – tvirtino R. Norvilas.

Be JCB, AB „Lytagra“ atstovauja pasaulyje gerai žinomiems gamintojams: traktorių ir kombainų gamintojui NEW HOLLAND, žolinių pašarų ruošimo lyderiui KRONE, Vokietijos žemės dirbimo, sėjos, pasėlių priežiūros ir apsaugos mašinų gamintojams AMAZONE ir HORSCH, robotizuotų gyvulininkystės mašinų gamintojui LELY, puspriekabių ir priekabų gamintojui FLIEGL, grūdų džiovyklų gamintojui ARAJ, švediškų plūgų gamintojui OVERUM ir kitiems pasaulyje gerai žinomiems gamintojams.

„Kiekvienas ūkininkas turi galimybę rinktis, kokios konkrečiai mašinos jam reikia, nes siūloma produktų gama – viena plačiausių“, – pabrėžė R. Norvilas.

AB „Lytagra“ atstovams R.Norvilui (dešinėje) ir J.Pilveliui (kairėje) Padovinio ŽŪB vadovas G.Gumauskas aprodė bendrovės kompleksą.

Ne tik parduoda

„Lytagra“ Lietuvoje turi 24 prekybos centrus. Marijampolės filialo vadovas Aivaras Mensonas sakė, kad toks prekybos centras šiame mieste, Vasaros gatvėje, veikia jau 4 metus. Jis siūlo gausų įvairių prekių asortimentą tiek ūkininkams, žemės ūkio bendrovėms, tiek miesto žmonėms. Tai ir įvairios žemės ūkio technikos atsarginės dalys, santechnikos prekės, tvirtinimo detalės, statybinės medžiagos, didžiausias metalo sandėlis, kuriame galima rasti tai, ko tik reikia.

AB „Lytagra“ Marijampolės filialo vadovas A.Mensonas teigė, kad čia galima įsigyti daug prekių, reikalingų ūkyje.

„Anksčiau ūkininkai, sugedus technikai, važiuodavo dalių ieškoti į mažas parduotuvėles, dabar dalių jie randa pas mus. Beje, mūsų bendrovės darbuotojai jas gali pristatyti ir tiesiai į ūkį“, – pasakojo A.Mensonas. Pasak jo, apsipirkti į Marijampolę atvyksta ūkininkai ne tik iš Marijampolės savivaldybės, bet ir iš Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Prienų, Šakių, Vilkaviškio, Lazdijų rajonų, o kartais – ir iš kaimyninės Lenkijos.

„Mūsų strategija – būti kuo arčiau ūkininkų, todėl AB „Lytagra“ kiekvienais metais investuoja į įmonės plėtrą“, – sakė AB „Lytagra“ pardavimų grupės vadovas R. Norvilas.

Įmonė ne tik investuoja į plėtrą, bet ir nuolat kelia darbuotojų kvalifikaciją ir rūpinasi, kad technikos gedimai būtų operatyviai pašalinti. Techninei priežiūrai, naujų mašinų paleidimui ir gedimų šalinimui sukomplektuota daugiau nei 30 mobilių serviso tarnybos komandų. Lietuvoje veikia 5 serviso centrai: Kaune, Vilniuje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Plungėje. Artimiausiu metu duris atvers naujas serviso centras Alytuje, o rudeniop – atnaujintas serviso centras Panevėžyje.

AB „Lytagra“ prekybos vietų adresus, vadybininkų, prekiaujančių žemės ūkio technika, kontaktus, informaciją apie siūlomos įsigyti žemės ūkio technikos pristatymą galima rasti www.lytagra.lt.

 

Rekomenduojami video