Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ligų sukėlėjai pavojingiausi rudenį

Procesai dirvožemyje tik augalui sudygus rudenį nulemia kaip augalas bus pasiruošęs pasitikti nenuspėjamą žiemą – kaip jį paveiks ligų sukėlėjai, kiek prikaups maisto medžiagų. Abu faktoriai lemia būsimą augalų produktyvumą. Rudenį, kai formuojasi šaknynas, augalai dar silpni, todėl šiuo metu juos lengviausiai pažeidžia patogenai ir būtent tokiu metu ligos „užlipa” ant augalų ir pradeda viešėti, todėl dabar, rudenį, yra laikas, kai reikia pasirūpinti augalų šaknimis, kol dar šios yra jaunos. Augalas su didesniu šaknynu iš rudens prikaups daugiau maisto medžiagų ir bus sveikesnis.

Ligų priežasčių yra ne viena, o šiais metais susirūpinimui prielaidų gana daug. Praeitą žiemą nebuvo įšalo, liko didelė augalinių liekanų masė po derliaus nuėmimo – tai puiki terpė dirvožemio patogeniniams mikroorganizmams. Ligų židinių bei pažeidimų jau šį pavasarį pamatė daugelis ūkių. Prie ligų sukėlėjų gausėjimo dirvožemyje prisideda ir perteklinis azotinių trąšų naudojimas.

Siekiant visapusiškai augalui padėti pasiruošti žiemos sezonui, reikia padėti ne tik suformuoti didelį ir tvirtą šaknyną augalams, bet ir jį apsaugoti nuo patogenų. Daug augalų ligų, kurios pasimato pavasarį, kyla iš dirvožemio, todėl su ligų sukėlėjais ten ir reikia pradėti tvarkytis jau iš rudens.

Kovai su ligų sukėlėjais dirvožemyje specialiai sukurtas trijų bakterijų preparatas Biomas PROTECT slopina augalų ligas sukeliančius grybus. Naudodami preparatą galite užkirsti kelią ligų atsiradimui ant augalų. Preparato bakterijos įsitvirtina rizosferoje ir išskiria įvairius junginius: patogenų ląstelės sienelę ardančius fermentus (chitinazes, gliukanazes ir proteazes), peptidus, lakiuosius organinius junginius. Besidalydamos bakterijos kolonizuojasi šaknų zonoje ir išskiria sideroforus, todėl augalas lengviau pasisavina geležį, o patogenams jos ima stigti, tad nuslopinamas jų augimas.

Biomas PROTECT neleisdamas vystytis šaknų zonoje esantiems patogenams stimuliuoja augalų genus, atsakingus už natūralią imuninę sistemą, palaiko optimalias dirvožemio fitosanitarines savybes. Naudodami preparatą pastebėsite, kad augalai auga daug sveikesni, nes šis skatina didesnį atsparumą ligų sukėlėjams, stresui. Biomas PROTECT užtikrins, kad kovai su ligų sukėlėjais reikalingų bakterijų būtų pakankamai tada, kai reikia – prie augalų šaknų jų vystymosi pradžioje.

Žieminių javų pasėlius purkšti po jų sudygimo (BBCH 11-22), kad bakterijos patektų ant dirvožemio. Rekomenduojama maišyti su Biomas GROW šaknų sistemos ir šaknų siurbiamosios galios didinimui. Bakterijos yra sporų formos, todėl atsparios išoriniam ir UV poveikiui – jų nebūtina specialiai įterpti. Galima purkšti pasėlius bet kokiu oru, net ir per lietų, sporos numigruos iki augalų šaknų.

Rekomenduojami video