Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos žemdirbiai protestu žada atkreipti dėmesį į šalies ūkininkų diskriminavimą

Briuselyje susirinkus Europos vadovų tarybai, Lietuvos žemdirbiai protestu žada atkreipti dėmesį į šalies ūkininkų diskriminavimą. Žemės ūkio rūmų duomenimis, naujajame Europos Sąjungos finansavimo laikotarpyje Lietuvai tiesioginėms išmokoms ir kaimo plėtrai numatoma skirti 5 proc. mažiau nei ankstesniame.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus teigia, kad šiuo metu Lietuvos ūkininkai gauna mažiau negu 70 proc. Bendrijos valstybėms skiriamų išmokų vidurkio ir sako čia įžvelgiantis diskriminaciją.

Skaičiuojama, kad Bendrijos vidurkis – maždaug 266 eurai. Tuo metu Lietuvos žemdirbiai yra išsireikalavę, kad iki kitų metų, šaliai skiriama parama siektų 181 eurą.

Dabar Lietuva pagal tiesiogines išmokas yra trečia nuo galo ir lenkia Latviją ir Estiją. Europos Sąjunga argumentuoja, kad Lietuvoje pigesnė žemė bei darbo jėga, nors ūkininkai teigia, kad resursai, pavyzdžiui degalai, kainuoja tiek pat, o dėl per mažų išmokų jie negali konkuruoti su Vakarų Europos žemdirbiais.

Prie protesto turėtų jungtis ir Lenkija, Čekija bei Latvija, o jei situacija nesikeis, neatmetama galimybė panašią akciją rengti ir gruodį.

Rekomenduojami video