Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui – „Valtrų“ trispalvė

Geltonos, žalios ir raudonos spalvų naujutėliai traktoriai „Valtra“ – tokiu įspūdingu suomiškos technikos paradu ir su trispalvėmis rankose Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį paminėjo mūsų šalies žemdirbiams ir miškininkams gerai žinomos vakarietiška technika prekiaujančios bendrovės „Rovaltra“ komanda.

Patriotizmas iš širdies

Prie bendrovės „Rovaltra“ filialo Panevėžyje išrikiuoti Lietuvos vėliavos spalvų traktoriai daug kam krito į akį. Šios įmonės vyrai surengė jaudinančią akciją, liudijančią, kad mūsų šaliai svarbią istorinę datą galima paminėti išradingai.

Vienas pirmųjų Lietuvos žemės ūkio verslininkų, „Rovaltros“ generalinis direktorius Romualdas Trainaitis dar pernai ėmė sukti galvą, kaip paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, ir sugalvojo, kad būtų prasminga trijomis mūsų šalies vėliavų spalvomis nuspalvinti žemdirbių mėgstamus traktorius „Valtra“.

Švenčiant kiekvienam lietuviui brangią sukaktį šalyje vyko įvairių patriotinių renginių. Patriotizmas, kaip ir meilė, – subjektyvus dalykas: vieni jį jaučia giliai širdyje, kiti tik iš reikalo dedasi esą šalies patriotai.

Anot R.Trainaičio, meilė tėvynei turi rusenti širdyje. „Rovaltros“ generalinio direktoriaus biografija liudija, kad jis bene vienintelis mokykloje nebuvo komjaunuolis. Vaikiną iki širdies gelmių sujaudino Romo Kalantos auka. Ir dabar „Rovaltros“ vadovas be išvedžiojimų sako, kad žmogui gali nepatikti viena ar kita valdžia, bet kiekvieno lietuvio tėvynė – viena, todėl mylėti reikia ne valdžią, o valstybę.

Prie „Rovaltros“ filialo Panevėžyje – suomiškų traktorių lietuviška trispalvė.

Skina laurus

R.Trainaičio sumanymą entuziastingai įgyvendino suomių traktorių gamykla. Tik, žinoma, tam prireikė laiko. Verta pabrėžti, kad traktoriai „Valtra“ gamykloje nesandėliuojami, jie gaminami pagal individualų užsakymą. Kiekvienas užsakovas gali pasirinkti ir techninius duomenis, ir pageidaujamą traktoriaus spalvą. Lietuvos laukuose ir fermose galima išvysti pačių įvairiausių spalvų „Valtrų“.

„Kai prieš keliolika metų vienas ūkininkas užsisakė baltą traktorių, bene dešimt kartų tikslinausi, ar tikrai nori tokios spalvos. Dabar Lietuvoje dirba trys balti, du – karvės margumo ir daugybė visokių kitokių spalvų šių traktorių. Vien raudonos yra trys variantai: paprasta, metallic ir vyšninė“, – apie suomių gamintojų pasirengimą išpildyti individualius klientų poreikius aiškino R.Trainaitis.

Žalios ir raudonos spalvos T serijos suomiški traktoriai keliaus į ūkius, o geltonasis dar neturi šeimininko. Paprastai geltonąsias „Valtras“ perka kelininkai, o tarp žemės ar miškų ūkyje dirbančių traktorių – tai reta spalva.

Žinoma, suomiškus traktorius ūkininkai renkasi ne dėl spalvų įvairovės. „Valtros“ – patikimi, tvirti, naujausiomis technologijomis aprūpinti ir mūsų klimato sąlygoms bene tinkamiausi traktoriai, triumfuojantys tarptautinėse parodose ir svarbiausia – pelnę žemdirbių pasitikėjimą.

Galingiausias T serijos modelis – „Valtra 254 Versu“ su „Smart Touch“ porankiu pernai nuskynė visus įmanomus geriausio traktoriaus konkurso laurus. Tarptautinė dvidešimt trijų žurnalistų komisija šiam modeliui skyrė daugiausia balsų už dizainą, taip pat pripažino jį nominacijos „Metų traktorius 2018“ nugalėtoju. Rinkimų laimėtojai buvo paskelbti ir apdovanoti Hanoveryje vykstančioje parodoje „Agritechnica 2017“.

 

Rekomenduojami video