Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos ūkininkams pristatys derlingesnius javus ir rapsus

Daugelį dešimtmečių viso pasaulio žemdirbiai ieško būdų, kaip padidinti derlių ir patenkinti smarkiai išaugusį grūdų poreikį. Naujausius sprendimus, gerinančius žemės ūkio produktyvumą ir didinančius pridėtinę vertę žemdirbiams,bendrovė „Scandagra“ pristatys birželio pabaigoje vyksiančioje parodoje „Agrovizija“.

Kompleksinius žemės ūkio sprendimus siūlanti įmonė nuolat siekia prisidėti prie Lietuvos žemdirbių veiklos gerinimo, jų ir viso žemdirbystės sektoriaus augimo, todėl šiemet žemdirbiams pristato tris naujas javų ir rapsų veisles, kurios buvo testuojamos ir Lenkijoje.

„Sukurti naują rapsų veislę užtrunka daugiau nei10 metų.Daugelis rinkoje esančių rapsų veislių buvo pradėtos kurti dar 2010 metais. Selekcininkai, kurdami naujas veisles, užtrunka vidutiniškai 6 metus, tuomet atrinktos veislės keliauja į tyrimų stotis. Dar bent 3 metus josyra tiriamos, vertinamas jų išskirtinumas, stabilumas ir tolygumas. Lenkijos augalų veislių tyrimų centras„Coboru“yra kaip filtras, kuris atskiria Vakarų Europos ir Šiaurės bei Rytų Europos naujas rapsų veisles, kad gautume mūsų atšiauriam klimatui tinkamiausias veisles“, – pasakoja UAB „Scandagra“ produkto vadybininkas Simonas Adamkevičius.

Panašiu principu tiriamos ir naujos javų veislės. Kiekviena jų įveikia ilgą kelią tyrimų stotyse, kol yra patvirtinamos ir pasiekia ūkininkus. Naujos javų veislės yra tiriamos Lietuvos augalų vertingumo tyrimo stotyse, tačiau šiek tiek skiriasi vertinimo kriterijai. Javų augintojams svarbiausias naujų veislių derlingumas ir žiemkentiškumas.

„Rapsų ir javų veislių rinkos labai skirtingos. Rapsai pardavimų piką pasiekia antrais-trečiais auginimo metais,vėliau juos pakeičia naujos veislės.Auginant javus pikas pasiekiamas gerokai vėliau, nes javų veislių rinka nėra tokia dinamiška. Kasmet rapsų derlingumas dėl naujų veislių didėja2-3 procentais, o tai sudaro apie 80-150 kg. iš hektaro.Javų aukštas derlingumas ir produktyvumas išgaunamas seniai, todėl vienas svarbiausių naujų veislių kriterijų – stabilumas, leidžiantis net nepalankiomis orų sąlygomis pasiekti stabilius ir aukštus derlingumo rodiklius“, – teigia S. Adamkevičius.

Anot jo, parodoje Lietuvos žemdirbiai bus supažindinti su naujausiais pasiekimais žemės ūkyje ir našumą didinančiomis priemonėmis, kurios leis tapti konkurencingesniems Europos ir pasaulio rinkose.

Didelį dėmesį bendrovė skiria ir Europos Sąjungos šalyse pradėtam įgyvendinti žaliajam kursui, kuris neišvengiamai darys įtaką ir Lietuvos žemdirbiams.Tam parodoje taip pat bus skiriama daug dėmesio.

Rekomenduojami video