Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos sodininkystei - 2 mln. eurų

Europos Komisija patvirtino 2 mln. eurų vertės Lietuvos schemą, skirtą remti sodininkystės sektorių, ypač obuolių augintojus, atsižvelgiant į Rusijos invaziją į Ukrainą, teigiama EK atstovybės Lietuvoje pranešime žiniasklaidai.

Pagal šią schemą pagalba bus teikiama tiesioginių dotacijų forma. Schemos tikslas – remti reikalavimus atitinkančių pagalbos gavėjų likvidumo poreikius ir padėti jiems įveikti finansinius sunkumus, susijusius su energijos ir kitų pagrindinių išteklių kainų padidėjimu dėl dabartinės krizės.

EK nustatė, kad Lietuvos schema atitinka laikinojoje sistemoje krizės sąlygomis nustatytas sąlygas. Visų pirma, pagalba i) neviršys 250,000 eurų vienam pagalbos gavėjui ir ii) bus suteikta iki 2023 m. gruodžio 31 d., rašoma pranešime.

EK padarė išvadą, kad schema yra būtina, tinkama ir proporcinga valstybės narės ekonomikos dideliems sutrikimams atitaisyti pagal SESV 107 straipsnio 3 dalies b punktą ir laikinojoje sistemoje krizės sąlygomis nustatytas sąlygas. Tuo remdamasi Europos Komisija patvirtino pagalbos priemonę pagal ES valstybės pagalbos taisykles.

Schema patvirtinta pagal 2022 m. kovo 23 d. Europos Komisijos priimtą laikinąją valstybės pagalbos sistemą krizės sąlygomis, iš dalies pakeistą 2022 m. liepos 20 d. ir 2022 m. spalio 28 d.

Rekomenduojami video