Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvių ūkininkų produkcija - ant moksleivių stalo

Žemės ūkio ministerija įgyvendina Vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą. Baigiantis 2017-2023 m. programos įgyvendinimo laikotarpiui, surengtoje konferencijoje pristatyti pasiekti rezultatai ir nubrėžtos ateities gairės, padėkota aktyviausiai įsitraukusiems į šią programą.

Pagrindinis programos tikslas – padidinti suvartojamų vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno gaminių dalį vaikų mityboje ir įdiegti jiems supratimą apie sveikatai palankią mitybą, supažindinti su žemės ūkiu, skatinti tausoti maistą.

Pagal šią programą vaikams, lankantiems ikimokyklines ugdymo įstaigas, ir pradinukams per mokslo metus tiekiami vaisiai, daržovės ar jų sultys, geriamasis pienas ir pieno gaminiai: jogurtas, švieži ar brandinti sūriai.

Visi minėtieji produktai turi būti ekologiški arba pagaminti pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą.

„Ši programa, skatinanti daugiau vartoti vaisių, daržovių ir pieno, yra investicija į mūsų vaikus, į ateitį. Baigėsi vienas šešerių metų programos įgyvendinimo etapas, prasidės kitas. Norime, kad ateityje programoje būtų daugiau vietinės produkcijos“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Šiandien programoje savanoriškai dalyvauja 1,6 tūkst. vaikų ugdymo įstaigų, t. y. daugiau kaip 90 proc. visų šalies ugdymo įstaigų. Sveikatai palankius produktus vartoja per 240 tūkst. vaikų.

Metinis programos biudžetas yra daugiau kaip 5,2 mln. Eur. Iš ES biudžeto skiriama 40 proc. šių lėšų, likusi dalis – iš nacionalinio biudžeto. Kiekvienais mokslo metais pieno gaminiams dalinti skiriama apie 3 mln. Eur, o vaisiams ir daržovėms – 2 mln. Eur.

Programą administruoja VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Konferencijoje už įsijungimą į programą, ryšių tarp gamintojų ir vartotojų puoselėjimą padėkomis apdovanoti sveikos mitybos ambasadoriai: UAB „Daukšiagirio sodai“, UAB „Dembavos medelynas“, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras, ūkininkas Nerijus Blažys. Už aktyvų įsitraukimą į programos švietėjiškas veiklas – Šiaulių „Juventos” progimnazija, Ukmergės vaikų lopšelis–darželis „Žiogelis“, Vilniaus lopšelis–darželis „Rūta“, Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytoja Žydra Grybienė, Mažeikių r. Viekšnių gimnazijos vyriausioji mokytoja Vanda Juozapovičienė. Padėkos už aktyvią veiklą kuriant ryšius tarp savivaldybės, ugdymo įstaigų ir maisto gamintojų sulaukė Kauno rajono savivaldybė.

Rekomenduojami video