Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuviškas ekologiškas cukrus skinasi kelią į Europos vartotojų širdis

Nors ekologinius cukrinius runkelius išauginti kur kas sunkiau nei chemizuotame ūkyje, už žaliavą perdirbėjai moka tris kartus daugiau. Tai Lietuvos ekologinius ūkius skatina imtis ekologinių cukrinių runkelių auginimo – šie tampa pagalbininkais ūkiuose gerinant sėjomainą. Rinkoje nuolat augant ekologiškos produkcijos poreikiui, didėja ir tokio cukraus paklausa, tad Lietuvoje ekologinis cukrus gaminamas jau penkerius metus. 2017 m. lietuviški ekologiniai runkeliai buvo perdirbti Marijampolėje, o nuo 2018 m. – Kėdainiuose.

Derlius žemiau vidutinio

Ekologinius cukrinius runkelius Lietuvoje augina ne tik „AUGA group“ priklausančios žemės ūkio bendrovės, bet ir keli mažesni ekologiniai ūkiai. Ekologines tradicijas pasirinkusios UAB „Vaifina“ atstovas Virgaudas Ivanauskas VL sakė, kad pereinant prie ekologinių cukrinių runkelių auginimo buvo nemažai rūpesčių.

Šiemet dėl nepalankių oro sąlygų juos pavasarį pasėjo vėliau. Pradžioje buvo labai šlapia, paskui prasidėjo karščiai. Tokiomis gamtos sąlygomis sudėtingesnė nei įprastai buvo ekologinių cukrinių runkelių priežiūra. Ji kasmet reikalauja daug rankų darbo – keletą kartų reikėjo rankiniu būdu (kauptukais) juos ravėti. Ekologinių runkelių vagas ne kartą apvarinėjo. Vasarą per karščius runkeliai buvo tarsi iškepę, lapai nuleipę gulėjo ant žemės, bet palijus atsigavo.

Šiame Kėdainių krašto ūkyje ekologinių runkelių laukai apėmė 10 ha. Rudenį, prasidėjus saldžiųjų šaknų ėmimui, V.Ivanauskas spėjo, kad derlius gali būti žemiau vidutinio. Jis sakė, jog pernai derlingumas buvo geresnis negu šiemet. „Kai jau pradėsime sparčiau kasti, tada žinosime tiksliau“, – rugsėjo viduryje vylėsi V.Ivanauskas. Auginti ekologinius runkelius, pasak jo, paskatino noras ekologiniame ūkyje gerinti sėjomainą. Patirtis dar nelabai didelė – augina antrus metus. Stebi, kad po cukrinių runkelių gerai dera ekologinės vasarinės kultūros.

Ar auginti ekologinius cukrinius runkelius bus verta ir ateityje, anot V.Ivanausko, dar sunku pasakyti. Vieni metai buvo palankūs, o antri – labai sudėtingi. Sakė, kad kol kas nežino, spręs kitais metais. Jo teigimu, pirma reikia apdoroti derlių, jį parduoti perdirbėjams. Mat ekologiškai išaugintų runkelių kasimas sudėtingesnis, ypač kur buvo žolėti, rudenį nuimant būna nemažai rankų darbo.

Lūkesčiai ir kiekiai

AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris sakė, kad šis fabrikas nuo rugsėjo 14 dienos pradėjo priimti ekologinius cukrinius runkelius. Derlių priims bei jį perdirbs per dvi paskutines rugsėjo savaites. Šiemet auginamų ekologinių cukrinių runkelių plotai Lietuvoje šiek tiek mažesni, tačiau perdirbėjai planuoja, jog gamybos apimtys bus panašios, kaip pernai.

Vertinant derlingumą, šiais metais rekordinio derliaus Lietuvoje nesitikima. Tam įtakos turėjo tiek vėlavęs pavasaris, tiek banguota vasara, kai vienu metu buvo per sausa, kitu – per karšta, todėl perdirbėjai šiemet tikisi kiek geresnio nei vidutinio derliaus.

Pasak S.Mozerio, jau pirmosiomis dienomis į fabriką atvežtų ekologinių cukrinių runkelių kokybė viršijo jų lūkesčius. Prieš 2–3 savaites fabriko agrocentro darbuotojai testavo laukus – buvo ėmę runkelių pavyzdžius. Kasmet, prieš pradedant gamybos sezoną, norima išsiaiškinti užauginto derliaus prognozes. Likus kelioms savaitėms iki kasimo, runkelių cukringumas buvo mažas ir cukrinių runkelių laukų testuotojai rezultatais buvo nusivylę.

„Bet paskutiniu metu labai pagelbėjo saulėtos rugsėjo dienos ir vėsios naktys – tokiomis sąlygomis į viršų labai šoktelėjo cukringumas. Sezoną pradėjome su baziniu cukringumu, kas iš tikrųjų yra labai geras rodiklis“, – rezultatus vardijo S.Mozeris, priminęs, kad bazinis cukringumas siekia 16 proc.

Anot S.Mozerio, kartais dėl tam tikrų specifinių dalykų ekologiniai runkeliai vėliau pasėjami. Ekologiniuose laukuose daug rankų darbo, sunkiau juos išauginti. Todėl geras šiemečių ekologinių runkelių cukringumo rodiklis kelia nuotaiką. Jie tikisi, kad chemizuotuose ūkiuose auginamų runkelių cukringumas perkops 17 proc., nes jiems dar yra likę laiko sukaupti daugiau cukraus. „Rudenį cukraus kaupimasis šakniavaisiuose vyksta tiesiog dienomis. Ypač palanku, jeigu būna saulėtos dienos ir vėsios naktys. Tai yra idealios sąlygos runkeliams kaupti kuo daugiau cukraus“, – aiškino S.Mozeris.

Vertinant derlingumą, šiais metais rekordinio derliaus Lietuvoje nesitikima. Tam įtakos turėjo tiek vėlavęs pavasaris, tiek banguota vasara, kai vienu metu buvo per sausa, kitu – per karšta, todėl perdirbėjai šiemet tikisi kiek geresnio nei vidutinio derliaus. Vidutinį S.Mozeris skaičiuoja imdamas maždaug penkerių pastarųjų metų vidurkį – vidutinis ekologinių runkelių derlingumas sudarytų apie 50 t/ha, o tradicinių – 65 t/ha.

„Aišku, mūsų lūkesčius kartais pakoreguoja gamta. Priklausys dar nuo to, kokios bus kasimo sąlygos. Tas biologinis derlius gali užaugti, bet viskas keičiasi, jeigu daug prilyja, reikia traukti iš dirvos. Ekologinė gamyba tęsiasi labai trumpai, vos dvi savaites, todėl manau, kad per tokį trumpą laiką laukuose neturėtų tragiškai pasikeisti nuėmimo sąlygos“, – pridūrė S.Mozeris, dar nenorėdamas spėlioti, kiek iš viso bus suvežta perdirbti ekologinių runkelių, bet minėjo, jog sezono pradžioje atvežamų saldžiųjų šaknų švarumas sudarė per 90 proc.

Saldina užsieniečiai

Ekologiško cukraus gamybai naudojama žaliava yra brangi – skirtumas tarp ekologinių ir neekologinių cukrinių runkelių supirkimo kainos skiriasi apie tris kartus, nes priežiūra reikalauja daug rankų darbo, gaunamas mažesnis derlius. „Nesakyčiau, kad pirkdami ekologišką žaliavą mes rizikuojame. Tiesiog yra tokia rinka. Kai kuriems produktams pagaminti reikalingi atitinkami kaštai. Už juos rinka sumoka. Taip kad didelės rizikos šitoje vietoje nėra“, – minėjo S.Mozeris.

Pasak jo, ekologiniai cukriniai runkeliai atrado savo nišą rinkoje, nes Kėdainiuose yra galimybė pagaminti ekologišką lietuvišką cukrų. „Esame vieni iš didesnių Europoje ekologiško cukraus gamintojų. Tose šalyse, kuriose aukštesnis pragyvenimo lygis, ekologinių runkelių dar nesiima plačiau auginti, nes prie jų daug rankų darbo, kuris jose vis dar kur kas brangesnis negu Lietuvoje. Tad mes daug konkurentų dar neturime“, – sakė AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ žemės ūkio direktorius S.Mozeris.

V.Ivanauskas: „Antrus metus auginti ekologinius runkelius paskatino noras ekologiniame ūkyje gerinti sėjomainą – po cukrinių runkelių gerai dera ekologinės vasarinės kultūros.“

Lietuviškas ekologiškas cukrus turi paklausą. Jį naudoja tie, kam reikia ekologiško produkto gaminant ekologiškas uogienes, gaiviuosius gėrimus, sultis, kepant pyragus ir t. t. Gamintojai pastebi, kad ir tiesioginiam vartojimui gyventojai dažniau renkasi ekologiškus produktus. Todėl ekologiškas cukrus turi savo nišą.

Šiemetis ekologiškas lietuviškas cukrus Lietuvos parduotuvių lentynose pasirodys netrukus. S.Mozeris sakė, kad pagamintą cukrų iš karto fasuoja ir ilgiau sandėlyje jis neužsibūna – keliauja tiesiai į prekybą. Jis atkreipė dėmesį, jog į cukrų nereikėtų žiūrėti kaip į vien tiesioginio vartojimo prekę. Kai kas cukraus atsisako, bet jis naudojamas visur – nuo duonos, pyragų iki gėrimų. „Daugelis cukraus nesideda į kavą ar arbatą, bet per kitus produktus – sausainius, saldainius, gaiviuosius gėrimus – cukrus vartojamas nuolatos“, – teigė jis.

Todėl, pasak S.Mozerio, ryškios tendencijos, kad cukraus vartojimas mažėtų, nėra. Juolab kad didesnė dalis lietuviško ekologiško cukraus iškeliauja už Lietuvos ribų. Pagaminami santykinai dideli kiekiai, kurių vietos rinkai nereikia. Bet jo trūksta kitose ES šalyse, kur pragyvenimo lygis yra aukštesnis, o darbo jėga dar brangesnė, todėl jie bando konkuruoti su Vokietijoje, Danijoje, kitose šalyse esančiais ir ekologišką cukrų gaminančiais cukraus fabrikais.

Rezultatas paaiškės baigus doroti

Tadas Baliutavičius, „AUGA group“ vykdantysis direktorius

Šiais metais mūsų įmonių grupei priklausančiose žemės ūkio bendrovėse cukriniai runkeliai užėmė apie 1 500 ha dirbamos žemės. Šis skaičius, lyginant su ankstesniais metais, nekito. Šiemetis cukrinių runkelių kasimas jau yra prasidėjęs.

Sezonas runkelių augimui buvo sudėtingas. Pavasarį buvo drėgmės perteklius ir šalta, todėl turėjome iššūkių siekdami kokybiškai pasėti sėklas ir atlikti pirmuosius pasėlių priežiūros darbus. Pirmoje vasaros pusėje fiksuoti stichiniai karščiai neleido runkeliams įprastai augti ir vystytis. Tačiau lietingesnis oras antroje vasaros pusėje leido runkeliams intensyviau augti.

Derlius dar vis imamas, todėl tikslių duomenų apie šių metų derlių neturime. Manome, kad nepalankios vasaros oro sąlygos turėjo įtakos derlingumui, cukringumui, tačiau tikslesnius duomenis matysime nuėmę visą derlių.

Beje, „AUGA group“ ekologiniai cukriniai runkeliai yra auginami tik kaip žaliava cukraus gamybai. Ekologiško cukraus pardavimais galutiniams vartotojams mūsų įmonių grupė neužsiima.

Rekomenduojami video