Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuviai mėgsta vardinius numerius

Lietuvoje kasmet užsakoma vis daugiau vardinių automobilio numerių. Pernai šis skaičius siekė 213, o šiais metais norinčių įsigyti tokio tipo numerius gali būti dar daugiau. Numerio ženklų su asmens pageidaujamu bet kokiu skaičių arba skaičių ir raidžių deriniu išdavimo kaina – 1 500 eurų už vieną rinkinį.

„Regitros“ atstovas Antanas Raudonis sako, kad vairuotojai vardinius numerius užsisako dėl įvairiausių priežasčių. Vieniems tai pramoga, kiti tiki laimingais skaičiais, dar kiti yra kokios futbolo komandos fanai ir nori numeriuose matyti klubo pavadinimą. Iš esmės, vardiniai numerio ženklai kalba apie išskirtinumą ir į juos galima pažiūrėti tikrai kūrybiškai.

Simbolių eiliškumas iš esmės nėra svarbus, o skaičiai gali būti naudojami vietoj raidžių. Sakykim, jei norite vardinio numerio su vardu LAURA, vietoj A raidės galite įrašyti 4 ir tuomet užrašas atrodytų taip – L4URA.

Vardai – jie kaip buvo, taip ir tebėra populiarūs. Taip pat neretai numeriuose norima matyti savo pavardes, inicialus, svarbias gyvenimo datas, automobilio modelio pavadinimus ir pan.

Iš šiuo metu vyraujančių tendencijų A.Raudonis išskiria ir tai, jog itin populiarėja užrašai užsienio, t. y. anglų ar rusų, kalbomis. Galbūt taip yra dėl to, jog tam tikri žodžiai lietuvių kalboje yra gerokai ilgesni nei anglų kalboje.

Taip pat dabar madinga vardiniuose numeriuose ieškoti gražių vizualinių sprendimų, pavyzdžiui, I raidė naudojama tarsi simbolių įrėminimui – I999I.

Svarbu žinoti tai, jog numerio ženklo užrašas priklauso nuo kliento fantazijos ir norų, tačiau jis turi būti korektiškas ir atitikti specialius reikalavimus. Pavyzdžiui, negali būti naudojami keiksmažodžiai, vulgarūs, žargoniniai, neigiamas asociacijas keliantys žodžiai ir panašiai.

Beje, yra sudaryta galimybė ne tik užsisakyti vardinius numerius, bet ir pasirinkti patinkančią trijų raidžių ir trijų skaičių kombinaciją iš jau pagamintų ar dar tik planuojamų gaminti numerio ženklų sąrašo. Geras pavyzdys – vienas paskutiniųjų atvejų su LIN serija. Pasirodo, Lietuvoje yra tikrai daug Linų ir Linučių, norinčių savo automobilį paženklinti būtent tokiais numerio ženklais.

VL

Rekomenduojami video