Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuva pripažinta laisva nuo snukio ir nagų bei afrikinės arklių ligos

Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija (OIE) atsiuntė raštišką patvirtinimą, kad Lietuva ir toliau išlaiko šalies, laisvos nuo gyvūnų snukio ir nagų ligos bei afrikinės arklių ligos, statusą. Ši liga Lietuvoje nenustatyta, tačiau rizika ūkiniams gyvūnams užsikrėsti išlieka, nes virusai paplitę Afrikos ir Azijos žemynuose.

„Laisvos šalies nuo snukio ir nagų ligos statusas labai svarbus derantis dėl naujų eksporto rinkų. Neapimtos šalies afrikine arklių liga statusas garantuoja, kad prekybai arkliais ir dalyvavimui varžybose nebus taikomi apribojimai ar atliekami papildomi tyrimai“, – sakė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika.

Pasak direktoriaus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) turi pasitvirtinusi ir nuolat atnaujina kovos su gyvūnų užkrečiamosiomis ligomis neatidėliotinų priemonių planą. Įtarimo atvejais vykdoma laukinių ir naminių gyvūnų snukio ir nagų ligos stebėsena. Įgyvendinant kovos su snukio ir nagų liga profilaktikos priemones, šių metų gegužės mėn. VMVT kartu su Latvijos kolegomis organizavo tarptautines pratybas – mokymus tema: „Snukio ir nagų bei gumbelinės ligų prevencijos ir kontrolės priemonės“.

Snukio ir nagų liga yra užkrečiamoji virusinė porakanopių liga. Ja serga galvijai, zebu, naminiai buivolai, jakai, avys, ožkos, kiaulės ir visi laukiniai atrajotojai. Žmonėms ji nepavojinga, tik labai retais atvejais, po tiesioginio kontakto su sergančiu gyvuliu, gali pasireikšti lengvi peršalimo simptomai. Liga gali plisti tiesioginio ar netiesioginio kontakto būdu, per transportą ar namų apyvokos priemones, ją gali pernešti ir gyvūnai, ir žmonės.

Afrikine arklių liga serga arkliai, mulai, asilai ir zebrai. Afrikos arkliai ir zebrai yra dažniausi šio viruso nešiotojai. Drambliai, kupranugariai ir šunys taip pat gali būti užsikrėtę, tačiau jiems ne visada pasireiškia ligos požymiai. Ligą sukelia Orbivirus genties virusas, ją gali platinti mašalai (culicoides imicola), uodai ir erkės, kurie paplitę šiltuose ir drėgnuose regionuose. Gydymo nuo afrikinės arklių ligos nėra.

Rekomenduojami video