Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvą įveikė skirtingomis kryptimis

Patyrę keliautojai Karolis Mieliauskas ir Vitoldas Milius išvažiavo į kelionę aplink Lietuvą palei perimetrą žvyrkeliais. Karolis – „Royal Enfield“ motociklu, Vitoldas – „Peugeot“ automobiliu. Vienas – pagal laikrodžio rodyklę, kitas – prieš.

Pasaulinė pandemija ir karantinas neleidžia jiems keliauti užsienyje, tad naujausias jų iššūkis – apvažiuoti Lietuvą žvyrkeliais, kuo arčiau pasienio. Abu važiuoja po vieną, skirtingomis transporto priemonėmis, ir kad būtų išlaikomas saugus atstumas, nudūmė į skirtingas puses.

Paprastai mėgstu važiuoti užsienyje, ir dar su kažkokiais iššūkiais, nebūtinai lengvais maršrutais. Šioje situacijoje to daryti negaliu, tad važiuoju pasieniu. Džiugu, kad Lietuvoje galima važiuoti motociklu. Juolab, kad esu vienas ir važinėdamas atokiais miškais nieko ir nesutiksiu. O kad būtų dar įdomiau, lekiame ne asfaltu, o miško keliais arba žvyrkeliais“, – apie idėjos atsiradimą apvažiuoti Lietuvą papasakojo nuotykių ieškotojas motociklu Karolis Mieliauskas.

Vyrai panašiu metu ankstų ketvirtadienio rytą startavo Tartoko kaime netoli Šalčininkų. Karolis su motociklu patraukė į savo gimtųjų Druskininkų pusę ir važiavo pagal laikrodžio rodyklę, o automobilį vairuojantis Vitoldas – link Zarasų, prieš laikrodžio rodyklę. Jų laukia maždaug 1 600 km kelias neasfaltuotais keliais bei vieškeliais.

Sportinis interesas yra. Man pačiam įdomu, per kiek laiko nuvažiuosiu šį maršrutą. Net nežinau, iki kur šiandien nuvažiuosiu, mat kelias ne pats lengviausias. Pusė jo – geri platūs žvyrkeliai, kuriais galima lėkti greičiau, kita pusė – miško keleliai, kuriuose greitis neretai krenta iki nulio. Yra nuvirtusių medžių, šakų, miškavežių sugadintų kelių, kliūčių pakanka“, – privažiavęs Druskininkus situaciją perdavė K.Mieliauskas.

Nei Karolis, nei Vitoldas nelenktyniauja, jie važiuoja pagal kelių eismo taisykles, tačiau vis vien įdomu, kuris finišą pasieks pirmesnis. Pasak pačių iššūkio dalyvių, motociklas turi privalumą žvyrkelyje – ten jis gali lėkti greičiau. Karolis tam pasirinko klasikinį jo mėgstamos „Enduro“ klasės „Royal“ motociklą. Tačiau jam reikės dažniau stoti pildyti degalų atsargų. Tuo tarpu Vitoldas su visais ratais varomu „Peugeot“ gali važiuoti ilgiau, jis taip pat yra įpratęs važiuoti ilgus nuotolius naktimis, o Karolis nelinkęs važiuoti tamsiu paros metu.

Tamsiu paros metu važiuoju, jeigu tik priverčia aplinkybės. Bet dabar dienos ilgesnės, tai lėksiu ilgai, degalinėse stoviniuosiu trumpai. Esu įpratęs vairuodamas valgyti mažai, kad neapsunkinčiau organizmo. Tik užkandžiauju šokoladu arba riešutais“, – kalbėjo K.Mieliauskas. Žvyrkeliais žemėlapyje nubraižytas maždaug 1 600 km maršrutas jiems naujas, toli gražu ir ne pats lengviausias. Abu kelionės rezultatų neprognozuoja.

VL

Rekomenduojami video