Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkijos atstovai domisi Lietuvoje įgyvendinamomis AKM kontrolės priemonėmis

Afrikinis kiaulių maras atneša didelių ekonominių nuostolių ir socialinių problemų kiekvienai šaliai, kurioje šis virusas plinta, todėl nuolat ieškoma vis naujų ir efektyvių būdų, padedančių veiksmingai sumažinti neigiamą ligos poveikį. Šią savaitę Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) lankosi Lenkijos generalinio veterinarijos inspektorato vyriausiojo veterinarijos pareigūno pavaduotojas Krzysztof Jażdżewski. Susitikimo metu Lenkijos atstovui pristatomos Lietuvos pasitelktos priemonės suvaldant afrikinio kiaulių maro (AKM) plitimą.

Susitikęs su kolega iš Lenkijos VMVT direktorius Mantas Staškevičius pabrėžė, kad sėkmę kovojant su šiuo mirtinai pavojingu virusu lemia visas kompleksas priemonių – nuo griežtų biologinio saugumo priemonių privalomo taikymo ūkiuose iki ūkininkų konsultavimo. „Lietuvai per šiuos metus AKM užkrato pernešimo į ūkius kol kas išvengti pavyksta, neturime nė vieno protrūkio kiaulių laikymo vietose ir tikimės metus užbaigti be židinių ūkiuose“, – sakė M. Staškevičius. 

Lenkijoje AKM situacija kiek sudėtingesnė, čia susiduriama su didesniais iššūkiais – patvirtinta 119 protrūkių kiaulininkystės ūkiuose 2021 m. 

Vizito metu VMVT ir Lenkijos atstovai aptarė biologinio saugumo priemonių reikalavimus, taikomus šalių kiaulininkystės ūkiuose. Susitikime Lenkijos atstovas domėjosi Lietuvoje taikomais biologinio saugumo priemonių reikalavimais tiek komerciniuose ūkiuose, tiek smulkiems kiaulių laikytojams, kiaulių laikymo vietų patikrų tvarka, vykdoma užkrečiamosios ligos stebėsena ir oficialia kontrole. Taip pat pasidalinta patirtimi derinant sertifikatus kiaulienos produktų eksportui pasaulinėje prekyboje.

„Šis susitikimas naudingas abiems pusės ir yra svarbus, norint sėkmingai kovoti su pavojingu virusu. Sunkiai išnaikinamas afrikinis kiaulių maras bendra šalių problema. Kolegos pasisemti patirties pasirenka mūsų šalį, nes, Europos Komisijos ekspertų nuomone, Lietuvoje AKM prevencijos ir kontrolės priemonės įgyvendinamos kompetentingai ir efektyviai. Turime daug patirties kontroliuojant bei likviduojant šią ligą, todėl dalinamės žiniomis ir įgytomis pamokomis su kolegomis bei partneriais iš kitų šalių. AKM problema tebeegzistuoja, todėl keitimasis ekspertine ir praktine patirtimi, tiek ir bendros koordinuotos kontrolės priemonės būtinos norint efektyvių rezultatų ir suvaldant šios užkrečiamosios ligos tolesnį plitimą“, – sakė VMVT direktorius Mantas Staškevičius. 

„Džiaugiamės gerais santykiais ir bendradarbiavimu su kolegomis Lietuvoje, visada naudinga pažiūrėti, kokias praktikas ir pasiteisinančias priemones taiko mūsų kaimynai, kad galime pasisemti žinių ir patirčių vieni iš kitų“, – baigiantis pirmai susitikimo dienai sakė K. Jażdżewski. 

Vizito metu svečias iš Lenkijos taip pat susitiko su VMVT Kauno departamento Kaišiadorių skyriaus inspektoriais bei apsilankė dviejuose Lietuvos kiaulininkystės ūkiuose – komerciniame ir nekomerciniame, smulkiame kiaulių ūkyje, kur apžiūrėjo čia įgyvendinamas biologinio saugumo priemones. Viename iš medžioklės plotų susitikęs su vietos medžiotojais apžiūrėjo, kaip įrengta laukinių gyvūnų dorojimo patalpa, aikštelė su gyvūninių atliekų duobe, kokios įgyvendinamos biosaugos priemonės vykdant ir pabaigus medžioklę.

Abiejų šalių veterinarijos tarnybų atstovai sutarė ir ateityje dalintis savo ekspertinėmis žiniomis, siekiant šalims bendro tikslo – kuo labiau apsaugoti kiaulininkystės ūkius nuo užkrečiamųjų ligų.

Rekomenduojami video