Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lenkai nerimauja, kad kiniški obuoliai Europoje išstums jų produkciją

Labai gera šių metų vasara atnešė rekordinį obuolių derlių mūsų kaimynams lenkams, bet vietos ūkininkai neretai priversti savo obuolius supūdyti, nes supirkimo kainos smarkiai krito, be to, į Lenkijos, vadinasi, ir į visos Europos Sąjungos obuolių rinką įžengė Kinija – didžiausia obuolių ir jų sulčių gamintoja pasaulyje.

Lenkijos soduose plušantys ukrainiečiai turbūt seniai nematė tokio gausaus derliaus, bet jiems už darbą mokantys lenkų ūkininkai skundžiasi, kad vos sukrapšto pinigų sumokėti už obuolių nurinkimą.

„Jei sąžiningai, padėtis katastrofiška. Turint omenyje dabartinę obuolių didmeninę  kainą – apie 20 grašių – tai nepadengia auginimo išlaidų. To vos vos užtenka sumokėti už nurinkimą“, – sako obuolių augintojas Mateuszas Dabrowskis.

20 grašių už kilogramą – tai mažiau nei 5 euro centai. Lenkų ūkininkai dar tikisi kiek uždirbti parduodami delikatesinius obuolius, bet jų kaina taip pat krito.

Lenkija – viena didžiausių obuolių ir jų koncentrato gamintojų Europos Sąjungoje, bet likusi be Rusijos rinkos dabar dar susidūrė ir su kinų konkurencija. Didžiausią Lenkijos obuolių perdirbimo įmonę „Appol“ nupirko Kinijos vaisių ir sulčių koncernas.

„Appol“ kompanijos perėmimas ir kinų atėjimas į rinką – grėsmė lenkų augintojams. Jie gali tapti monopolija. Jie didžiausi obuolių gamintojai pasaulyje. Pirkdami lenkiškus obuolius, šie yra didesnio rūgštingumo, ir maišydami su savo saldesniu koncentratu, jie galės nustatyti labai žemas kainas“, – aiškina augintojas.

Pirmą kartą tokio tipo Kinijos kompanija pasirodo Europos Sąjungos rinkoje, todėl lenkai nerimauja, kad blogiausiu atveju jų produkciją išvis išstums kiniški obuoliai.

Pasak Lenkijos vaisių augintojų asociacijos atstovo Witoldo Piekarniako, gali nutikti ir taip, kad eksporto dokumentai bus lenkiški, o produktas – kiniškas.

Dėl tokios padėties vis daugiau lenkų ūkininkų nusprendė net nerinkti šių metų derliaus.

Rekomenduojami video