Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Laikas teikti paraiškas gaminantiems, perdirbantiems ir realizuojantiems

Nuo šių metų birželio 1 d. iki liepos 31 d. galima teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritįParama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Šaukimui skirta 10 mln.  Eur.

Pasak Kaimo plėtros departamento Kompensacijų ir investicijų skyriaus vyr. specialisto Audriaus Kunigėlio, ši Europos Sąjungos (ES) parama – tai puiki galimybė juridiniams asmenims, taip pat žemės ūkio kooperatyvams, numačiusiems investicijas į žemės ūkio produktų perdirbimą ir rinkodarą,  tapti konkurencingesniems rinkoje.

„Akivaizdu, kad didesnę pridėtinę vertę atneša ne, pavyzdžiui, gaminamas pienas, bet ir ten pat gimstantis iš jo produktas: varškė, sviestas ar sūris, kuris keliauja tiesiai vartotojui ant stalo. Toks juridinis asmuo ar žemės ūkio kooperatyvas, kuris ir gamina, ir perdirba, ir net pats parduoda, yra stabilesnis ir konkurencingesnis už tą, kuris tik gamina“, – pastebi specialistas.

Pretenduoti į paramą gali juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio produktų perdirbimu ir (arba) rinkodara. Remiamas vaisių, uogų, daržovių bei grybų perdirbimas ir (ar) rinkodara bei jų perdirbimo procese susidariusių atliekų perdirbimas. Taip pat mėsos, pieno, augalininkystės produkcijos, trečios kategorijos šalutinių gyvūninių produktų ir kitų Sutarties dėl ES veikimo I priede išvardytų produktų perdirbimas ir (arba) rinkodara.

Paramos lėšomis finansuojamos išlaidos, skirtos statinių statyboms, rekonstravimui ar kapitaliniam remontui, naujiems įrenginiams ir (arba) įrangai (įskaitant techniką) įsigyti. Taip pat finansuojamos bendrosios ir viešinimo išlaidos.

Vienam projektui – iki 400 tūkst. Eur

Paramos dydis apskaičiuojamas atsižvelgiant į tinkamas finansuoti projekto išlaidas (be PVM) ir  perdirbto galutinio produkto priskyrimą Sutarties dėl ES veikimo I priedui.

2018 m. patvirtinus naujas įgyvendinimo taisykles, didžiausioji paramos suma vienam projektui gali siekti iki 400 tūkst. Eur, o visu 2014–2020 m. laikotarpiu – iki 3 mln. Eur. Juridiniams asmenims, kurie žemės ūkio produktų perdirbimo metu pagamina galutinį produktą, nepatenkantį į Sutarties dėl ES veikimo I priedą, tačiau skirtą maistui ir (arba) pašarams, taikomos nereikšmingos valstybės pagalbos reglamento nuostatos. Tokie pareiškėjai gali gauti iki 200 tūkst. Eur vienam projektui ir iki 3 mln. Eur 2014–2020 m. laikotarpiui.

Paramos intensyvumas negali viršyti 40 proc. tinkamų finansuoti išlaidų. Pareiškėjams, kurie gamina ekologiškus žemės ūkio produktus arba kurie yra pripažinti ŽŪK, taikomi kiti standartai. Jiems paramos intensyvumas gali siekti iki 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų.

Daugiau informacijos čia.

Rekomenduojami video