Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kviečia teikti prašymus nemokamai vakcinai nuo salmoneliozės gauti

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) kviečia veterinarinį patvirtinimą turinčius paukštininkystės ūkius, kurie laiko dedeklines vištaites iki dėslumo ir vištas dedekles, teikti prašymus nemokamai vakcinai nuo salmoneliozės gauti.

Salmoneliozės kontrolės vištų dedeklių ūkiuose programa, apimanti ne tik valstybinę zoonotinių salmonelių stebėseną, bet ir vakcinaciją nuo salmoneliozės (Salmonella enteritidis ir Salmonella typhimurium), bus vykdoma iki 2020 m. gruodžio 31 d. ir yra bendrai finansuojama Europos Sąjungos.

Programa nevykdoma paukštininkystės ūkiuose, kuriuose vištos dedeklės auginamos savo reikmėms ir (ar) kurie mažais kiekiais tiekia kiaušinius tiesiogiai vartotojams.

Paukštininkystės ūkiai, auginantys dedeklines vištaites, iki 2018 m. birželio 5 d. gali kreiptis į VMVT (info@vmvt.lt) ir pateikti prašymą. Jeigu vienas ūkio subjektas turi kelis paukštininkystės ūkius, VMVT jis gali pateikti vieną prašymą dėl nemokamos vakcinos nuo salmoneliozės gavimo, jame nurodydamas kiekvienam paukštininkystės ūkiui reikalingą nemokamos vakcinos dedeklinėms vištaitėms nuo salmoneliozės kiekį. Prašymo formos pavyzdį galima rasti čia.

Salmoneliozė – žmonių ir gyvūnų infekcinė liga, kuria žmonėms užsikrėsti didžiausia tikimybė karštuoju vasaros metu.

Rekomenduojami video