Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Krizę jaučiantiems ūkininkams pratęsta valstybės parama paskoloms

Smulkaus ir vidutinio verslo bankas „SME Bank“ bendradarbiaus su Nacionaline plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) lengvatinėms paskoloms teikti nuo besitęsiančio Rusijos karo Ukrainoje nukentėjusiems ūkininkams. Šia priemone siekiama užtikrinti regionų ekonominį stabilumą ir sumažinti sukeltas neigiamas pasekmes Lietuvos ūkininkų finansinei būklei.

„Dėl smarkiai išaugusių trąšų, energetikos išteklių ar pašarų kainų ūkio sektorius tapo itin pažeidžiamas. Tikėtina, kad ūkininkai ir ateityje patirs finansinių sunkumų siekiant išlaikyti likvidumą. Todėl lengvatinės priemonės paskoloms yra būtinos siekiant išsaugoti smulkiuosius ūkininkus ir ekonominį stabilumą regionuose. „SME Bank“ pratęs susitarimą dėl lengvatinių paskolų ūkininkams leis dar labiau padidinti paskolų prieinamumą ir paskolos suteikimo greitį. Šiuo atveju ūkininkams suteikiama galimybė gauti iki 500 tūkst. eurų paskolą su fiksuotomis metinių palūkanų normomis iki maksimaliai 3,03 proc.“ – teigia „SME Bank“ ekspertas Audrius Česnakas.

Eksperto teigimu, nemaža dalis ūkininkų susiduria su apyvartinių lėšų trūkumu, o lėšų veiklai vykdyti stokojantiems ūkio subjektams vis sunkiau gauti ir finansavimą iš tradicinių finansuotojų arba dėl smarkiai išaugusios paskolos kainos smulkieji ūkininkai šių net negali svarstyti. Šiuo atveju lengvatinės paskolos bus teikiamos apyvartiniam kapitalui finansuoti su fiksuotomis metinėmis palūkanų normomis, smulkiems verslams iki 2,03 proc., didiesiems – iki maksimaliai 3,03 proc. Šia lengvata pasinaudoti galės žemės ūkio ir žuvininkystės sektoriuose veikiantys ūkio subjektai.

Pasak A.Česnako, kylančių kainų akivaizdoje paskolos tampa svarbia sudedamąja dalimi, siekiant amortizuoti apyvartines problemas bei deramai pasiruošti naujam sezonui, o valstybės teikiamos garantijos ar siūlomos lengvatos ūkininkams sulaukia daug dėmesio ir tampa didele paskata.

„Pernai, t.y. nuo 2022 m. spalio, daugiausiai skolinosi smulkieji ūkiai. Būtent „SME Bank“ buvo pasirašytos 64 paskolų sutartys, visų paskolų bendra suma – 5 mln. eurų, o vidutinė paskolos suma siekė 78 tūkst. eurų. Paskolas gavę klientai dirba net 26 807 ha žemės plotą, t.y. tiek, kiek gautume sudėjus Kauno ir Klaipėdos miestų plotus, ir augina daugiau nei 18 tūkst. vnt. galvijų“, – statistiką vardija ekspertas.

A.Česnakas: „Dėl smarkiai išaugusių trąšų, energetikos išteklių ar pašarų kainų ūkio sektorius tapo itin pažeidžiamas. Tikėtina, kad ūkininkai ir ateityje patirs finansinių sunkumų siekiant išlaikyti likvidumą. Todėl lengvatinės priemonės paskoloms yra būtinos siekiant išsaugoti smulkiuosius ūkininkus ir ekonominį stabilumą regionuose.“

ŽŪPGF lengvatine paskola pasinaudoti paprasta. Dėl finansavimo gali kreiptis kiekvienas ūkis, atitinkantis kriterijus, tai reiškia – galintis įrodyti sumažėjusias pajamas, išaugusias išlaidas ar pablogėjusius atsiskaitymus, pavyzdžiui, dėl nutrūkusios tiekimo grandinės, pasikeitusių atsiskaitymo terminų ar smarkiai išaugusių kainų. Kreiptis reikėtų įprastu būdu – pildyti paraišką „SME Bank“ interneto puslapyje. Jei projektas bus pripažintas tinkamu finansuoti, „SME Bank“ specialistai sutvarkys visus dokumentus.

Pagal šią ŽŪPGF priemonę ūkio subjektai, veikiantys žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, gali gauti iki 500 tūkst. eurų paskolą 72 mėnesių laikotarpiui. Paraiškas ūkininkai gali teikti iki šių metų birželio 30 d. Viso lengvatinėms paskolos valstybė papildomai skiria 30 mln. eurų.

Rekomenduojami video