Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kretingos rajono ūkininkai susitiko su ŽŪR vadovais

Smulkieji ir vidutiniai Kretingos rajono ūkininkai pasigenda valstybės dėmesio. ES parama jiems sunkiai pasiekiama, konsultavimo paslaugos neįkandamos, o žemės ūkio produkcijos perdirbėjai tokius ūkininkus skriaudžia mažiausiomis supirkimo kainomis. Kaip išsilaikyti rinkoje, kaip išgyventi?

Kretingos rajono ūkininkai, susibūrę į Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos (LŠŪS) skyrių, aptarti svarbiausių klausimų į svečius pasikvietė Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininką Arūną Svitojų ir vicepirmininką Vytautą Buivydą.

Supaprastinta parama smulkiesiems

ŽŪR pirmininkas  A.Svitojus kretingiškiams pristatė, ką ŽŪR nuveikė per paskutinius metus gindami būtent vidutinių ir smulkiųjų ūkininkų interesus.

„ŽŪR vizija – gyvybingi kaimai Lietuvoje. Kaip tai pasiekti? Reikia ūkininkams sudaryti kuo palankesnes veiklos sąlygas. ŽŪR iniciatyva per paskutinius metus iš esmės pasikeitė Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) požiūris į ūkininkus. Anksčiau jie pirmenybę teikdavo kontrolei ir bausmėms, o pastaruoju metu – pagalbai ūkininkams, konsultavimui, o  sankcijos ūkininkams skiriamos tik tokiais atvejais, kai jie piktybiškai netaiso nurodytų klaidų“, – sakė A.Svitojus.

ŽŪR vicepirmininkas V.Buivydas pateikė pirmininko teiginius patvirtinančius statistinius duomenis.

„NMA sankcijos 2018 m., palyginti su 2017 m., sumažėjo perpus“, – sakė V.Buivydas.

ŽŪR vicepirmininkas ragino kretingiškius pasinaudoti ir naujausiomis galimybėmis.

„Nuo kovo 1 d. teikite paraiškas pagal priemonę „Parama smulkiesiems ūkiams“ supaprastintai 15 tūkst. EUR paramai gauti. Ji skirta ūkiams, kurių valdos dydis, išreikštas standartine verte, yra nuo 4 iki 8 tūkst. EUR.  Šiam reikalui iš viso bus skirta 10 mln. EUR.  Beje, ŽŪR siekė, kad  būtų skiriama daugiau lėšų, tačiau kai kurios organizacijos priekaištavo net ir dėl tokios sumos“, – ragino V.Buivydas.

Už šias lėšas ūkininkas galės įsigyti, pavyzdžiui, naudotą techniką, kitus daiktus, o iš ūkininko bus reikalaujama tik padidinti ūkio veiklos ekonominį dydį nuo 20 iki 50 proc.

„Geros sąlygoms sudarytos jauniesiems ūkininkams gauti paramą pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ kurios intensyvumas 70 proc., modernizuoti ūkį, jeigu jaunasis ūkininkas ūkį įkūrė ne anksčiau kaip prieš 5 metus“, – aiškino V.Buivydas.

ŽŪR vicepirmininkas kretingiškius paragino dažniau kreiptis pagalbos į ŽŪR, kurių specialistai pasiruošę ūkininkams pagelbėti, patarti.

Kritikavo konsultavimo tvarką

Susitikime su žemaičiais ūkininkais dalyvavęs LŠŪS pirmininkas Vidas Juodsnukis konstatavo, kad prieita riba, kai Vyriausybė turi veidu atsigręžti į vidutinius ir smulkiuosius šeimos ūkius.

 

Rekomenduojami video