Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Konservatoriai bandys taikyti ministrą ir nepatenkintus ūkininkus

Į pirmą susitikimą su Žemės ūkio taryba ir žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku šiandien renkasi valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumo sudaryta darbo grupė.

Žemės ūkio taryba spalio pabaigoje paragino ministrą trauktis iš pareigų, nes jis esą  nesprendžia sektoriaus problemų, vengia dialogo, jam trūksta lyderystės, tačiau TS-LKD  prezidiumas partijos deleguotam ministrui pareiškė paramą ir, atsižvelgdamas į žemdirbių susirūpinimą dėl situacijos žemės ūkyje, sudarė darbo grupę siekti platesnio dialogo su žemės ūkio sektoriaus socialiniais partneriais.

Darbo grupei vadovaujantis buvęs žemės ūkio ministras, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius BNS sakė, kad per pirmą susitikimą bus analizuojamos žemės ūkio ministro ir socialinių partnerių bendradarbiavimo krizės priežastys, aptariamas aplinkosaugos reikalavimų taikymas žemės ūkyje, taip pat ekoschemų metodai siekiant mažinti susietąją paramą kai kuriems augalininkystės bei gyvulininkystės sektoriams.

Vyks diskusija dėl galimybės teikti paramą visoms žemės ūkio įmonėms ir organizacijoms, investuojančioms į prisitaikymą prie naujųjų žaliojo kurso reikalavimų naudoti mažiau trąšų, pesticidų.

Taip pat bus aptariamas bendrafinansavimui skiriamų lėšų didinimas iš valstybės biudžete nuo 15 proc. iki 25 procentų.

„Visomis tomis temomis reikės dirbti ateityje, nes tai principiniai dalykai, kurie lems mūsų kaimo ir žemės ūkio ateitį“, – sakė K. Starkevičius.

„Ministerija po persikrovimo atkurs bendradarbiavimą su žemdirbiškomis organizacijomis, nebereikės jokios mūsų priežiūros“, – pridūrė jis.

Pasak K. Starkevičiaus, pirmame susitikime dalyvaus tik Žemės ūkio tarybos atstovai, kitą kartą bus diskusija su Žemės ūkio rūmais. Pastarųjų atstovai neįžvelgia priežasčių nepasitikėti ministru, paskui bus kalbama su organizacijomis, kurios nepriklauso nei tarybai, nei rūmams.

Rekomenduojami video