Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Konferencijose Kaune ir Šiauliuose – filmo apie ūkininkavimą premjera ir inovatyvių produktų rinkoje pristatymas

Lyderiaujanti augalų apsaugos sprendimų kompanija BASF konferencijose Kaune ir Šiauliuose sutelkė daugiau nei 500 pažangiausių Lietuvos ūkininkų, kurie pirmieji atvyko išgirsti apie inovacijas žemės ūkio sektoriuje. Renginių metu bendrovės ekspertai rinkai pristatė pažangius ir tvarius, dirvožemį tausojančius produktus, kurie sukurti pasitelkus tarptautinę patirtį bei gerąsias ūkių praktikas. Konferencijų kulminacija tapo pirmą kartą didžiajame ekrane pasirodęs dokumentinis filmas „Svarbiausias darbas Žemėje“, pasakojantis apie ūkininkavimo subtilybes ir atskleidžiantis iššūkius, su kuriais, galima sakyti, susiduria kiekvienas žemdirbys.

Žvilgsnis į ūkininko kasdienybę

Filmo premjeros vyko antradienį Kauno „Žalgirio“ arenoje ir ketvirtadienį „Šiaulių“ arenoje Šiauliuose. Renginiuose apsilankė daugiau nei 500 žemės ūkio atstovų ir mokslininkų. Be filmo premjeros, konferencijų metu buvo pristatyti naujausi BASF agronomijos sprendimai, sudarytos sąlygos naudojantis mobiliąja aplikacija užduoti aktualius klausimus ekspertams ir tarpusavyje keistis geriausiomis ūkio našumo ir derliaus kokybei gerinimo praktikomis.

Premjeros metu dokumentinio filmo „Svarbiausias darbas Žemėje“ sumanytojai ir kūrybinė komanda pripažino, kad filmo idėja kilo siekiant kuo tiksliau perteikti sunkią ūkininkų kasdienybę, kuri paprastam miesto žmogui dažnai lieka nematoma.

Pasak jų, ūkininkų darbas reikalauja nuolatinio susitelkimo ir gebėjimo veikti net nepalankiomis sąlygomis. Be viso to, kad išaugintum kokybišką ir gausų derlių, nepakanka žinoti vien ūkininkavimo subtilybes – tam reikalingos ir agronomijos, meteorologijos, buhalterijos, inžinerijos, ekologijos, IT mokslo žinios, taip pat preciziškas planavimas ir dirvožemio išmanymas.

Nors konferencijos dalyviams pristatytas dokumentinis filmas „Svarbiausias filmas Žemėje“ pasakoja apie trijų Lietuvos ūkininkų kasdienybę, filmo sumanytojai ir režisierius pripažino – tai yra viso sektoriaus atstovų atspindys.

„Nepaisant iššūkių, kurių netrūko viso kūrybinio proceso metu, bendravimas su ūkininkais, jų kasdienio darbo stebėjimas man pačiam padėjo įveikti ne vieną stereotipą. Savo akimis pamatęs žemdirbių kasdienybę, galiu patvirtinti, kad net neįtariau, kiek darbo ir pastangų reikalauja užauginti kokybišką derlių, kurio rezultatu – sveiku, kokybišku maistu – norime mėgautis kiekvienas. Labai tikiuosi, kad ir visi kiti, pamatę šį filmą, įvertins sunkų ūkininkų darbą“, – po premjeros teigė dokumentinio filmo režisierius Klementas Leonas Davidavičius.

Filmo kūrėjai atskleidė, kad „Svarbiausias darbas Žemėje“ netrukus bus viešai pristatytas ir plačiajai visuomenei, kuri galės iš arčiau pamatyti Lietuvos žemdirbių kasdienybę ir maisto kelią iki kiekvieno stalo.

Inovacijos ūkio našumui didinti

Konferencijoje buvo pristatyti ir naujausi BASF augalų apsaugos produktai.

BASF Agronomai vadybininkai Tomas Butkus ir Rimantas Petrauskas pristatė naująjį rudeninį javų herbicidą „Pontos“, kuris aktualus ūkininkams, siekiantiems apsaugoti javų derlių nuo piktžolių. Herbicidas, kurio sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos pikolinafenas ir flufenacetas, padeda efektyviai kovoti su piktžolėmis pasėliuose. Anot ekspertų, produktas tinkamas naudoti tokių grūdinių kultūrų kaip žieminiai kviečiai, kvietrugiai, rugiai ir miežiai pasėliuose.

Kitą aukšto efektyvumo ir plataus veikimo produktą rapsams, apsaugantį nuo pagrindinių šios grūdinės kultūros ligų – fungicidą „Revydas“ pristatęs įmonės Verslo klientų vadybininkas BASF Verslo klientų vadybininkas Aleksandr Voitkevič akcentavo šio sprendimo išskirtinumą rinkoje. Jo teigimu, naujasis fungicidas padeda spręsti iššūkius, su kuriais susiduria rapsų augintojai: derliui pavojų keliančiomis ligomis, permainingais orais, trumpu laiko tarpu purškimui. Naujasis fungicidas, pasak įmonės atstovo, pasižymi plačiu veikimo spektru, inovatyvia forma ir lanksčiu panaudojimo laiku.

„BASF bandymų virtuvė“ – specialus internetinis tinklalapis, kuriame galima rasti įmonės siūlomų sprendimų bandymus, atliktus su tokiomis grūdinėmis kultūromis kaip kviečiai, miežiai, rapsai. Tinklalapyje taip pat galima rasti javų ligų monitoringą keturiose Lietuvos regionuose ir įsitikinti augimo reguliatorių efektyvumu atlikus žieminių kviečių bandymą.

Su naujais žieminių rapsų hibridais „InVigor“ ūkininkus supažindinęs kompanijos agronomas vadybininkas Tomas Karkazas teigė, kad žemdirbiai, auginantys šiuos augalus, kaip didžiausią jų privalumą mini greitesnį sudygimą, augimą, skrotelių suformavimą ir pasiruošimą žiemojimui.

Renginiuose pristatyta dar viena naujovė, padėsianti žemdirbiams didinti ūkių našumą ir kokybę. „BASF bandymų virtuvė“ – specialus internetinis tinklalapis, kuriame galima rasti įmonės siūlomų sprendimų bandymus, atliktus su tokiomis grūdinėmis kultūromis kaip kviečiai, miežiai, rapsai. Tinklalapyje taip pat galima rasti javų ligų monitoringą keturiuose Lietuvos regionuose ir įsitikinti augimo reguliatorių efektyvumu, atlikus žieminių kviečių bandymą.

„Esame lyderiaujanti augalų apsaugos kompanija, tad mūsų tikslas pasiūlyti žemdirbiams aukštos kokybės produktus, leidžiančius užauginti ir apsaugoti gerą bei kokybišką derlių. Tam nuolat investuojame į įvairius bandymus, tiesiogiai bendradarbiaujame su ūkininkais, kad galėtume pasiūlyti jų poreikius atitinkančius sprendimus“, – teigė BASF pardavimų vadovas Lietuvai Saulius Nainys.

Sprendimas derlingesnei kelionei

Praėjusiais metais BASF pristatė ūkininkams lojalumo programą AGRO MILES, kviesdami ūkininkus kartu augti, tobulėti profesinėje srityje, dalintis žiniomis ir gerosiomis praktikomis. Savo ruožtu įmonė, atsidėkodama už lojalumą ir siekdama būti kuo arčiau ūkininko, suprasti jo poreikius, už bendradarbiavimą pasiūlė prizus.

„Praėjusių metų rezultatai rodo, kad AGRO MILES sulaukė ūkininkų susidomėjimo. Lojalumo programa atsirado lyg padėka ūkininkams, dirbantiems kartu su mumis ir naudojantiems mūsų produktus. Šia lojalumo programa norime kiekvienam klientui parodyti išskirtinį dėmesį ir padėkoti už tai, kad jau ne vienerius metus pasitiki agronominėmis rekomendacijomis ir mūsų sprendimais“, – sakė A.Voitkevič.

Praėjusiais metais programoje dalyvavusiems ūkininkams išdalinta beveik 500 prizų. Konkrečius prizus, atsižvelgdamas į savo poreikius, galėjo išsirinkti pats ūkininkas.

Lojalumo programa tęsiama ir šiemet, prie jos konferencijos metu pakviesti prisijungti iki šiol to nepadarę ūkininkai. Kaip ir pernai, 2023 m. už ūkininkų sukauptus taškus bus siūlomi įvairūs prizai laisvalaikiui, namams ir ūkiui, detali informacija apie didįjį prizą – kelionę – bus paskelbta jau netrukus.Rekomenduojami video