Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Kol jūs šaukiate, mes dirbame”,- gyvūnų gynėjams sakė Europos Komisijos pastatą apsupę ūkininkai

Gruodžio 10 d. Briuselyje po Europos Komisijos pastato langais susirinko šimtai gyvulininkystės sektoriaus ūkininkų ir jų organizacijų atstovų, originaliu būdu norėdami atkreipti dėmesį, kad visuomenėje išplito daugybė mitų apie gyvulių auginimą ir gyvūninės kilmės produktų vartojimą. Jie sprogdino balionus, kurių kiekviename buvo užrašyta po vieną klaidinantį, tačiau plačiai paplitusį teiginį apie gyvulininkystę.

Šia demonstracija buvo siekiama populiarinti bendrą Europos ūkininkų iniciatyvą ir tinklalapį „Meatthefacts.eu“, kuriame išsamiai, be emocijų suteikiama informacija apie gyvulių auginimą, gyvūninės kilmės produktus, jų įtaką žmogaus sveikatai, klimato kaitai, kaip atsakas į populiarėjančių veganišką filosofiją išpažįstančių organizacijų kritiką gyvulininkystei, gausiai apipintą mitais. „Nesakome, ką jums valgyti, gerti ar dėvėti, bet išgirskite abi puses. Nes kai jūs renkatės produktus, jūs pasirenkate ir pasekmes“,- rašoma tinklalapyje.

„Norime atkreipti tiek piliečių, tiek politikų dėmesį, kad didžiulis klaidinančios informacijos kiekis neigiamai paveikė ūkių  reputaciją ir ūkininkų gyvenimą. Vien Belgijos Valonijos regione per pastarąjį dešimtmetį sumažėjo apie 31 proc. fermų. Panašios tendencijos pastebimos ir kitose Europos šalyse. Jei prarasime gyvulių fermas, pasekmes pajausime ir kaime, ir savo lėkštėse. Deja apie jas nekalbama politiniuose debatuose, apskritai, teigiami gyvulininkystės aspektai kažkodėl pamirštami“,- prieš renginį kalbėjo Mariann Streel, Valonijos ūkininkų asociacijos pirmininkė.

Jai antrino ir kiti kalbinti ūkininkai. Jie skundėsi, kad niekas nenori matyti gyvulininkystės daromo progreso gyvūnų gerovės srityje, niekas nekviečia į diskusijas apie klimato kaitą, o sektoriaus sukurtos darbo vietos kaime, jo įtaka bioįvairovės saugojimui apskritai pamiršta.

Ūkininkai vaišino politikus ir praeivius tradiciniais mėsos gaminiais, o gyvūnų gynėjams turėjo parengę tylų atsakymą – ant juodos juostos baltai parašyta: „Kol jūs šaukiate, mes dirbame“.

Rekomenduojami video