Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokio atstumo turėtų laikytis ūkininkai, naudojantys chemikalus?

Ūkininkai, kurie augina grūdinės kultūros augalus ir žada juos purkšti pesticidais, turėtų laikytis tam tikro atstumo nuo gretimų gyvenamųjų teritorijų, sako Valstybinės augalininkystės tarnybos Agrochemijos skyriaus vedėjas Darius Baškys. Jo teigimu, apribojimai nustatyti tam, kad į gretimą sklypą nepatektų purškimo skystis ar dulksna.

LRT RADIJO klausytoja iš Kaišiadorių rajono teiraujasi, koks atstumas nuo kaimyninių namų turėtų skirti ūkininkus, naudojančius cheminius purškalus savo derliui.

„Prie mano namų kaimynai pasisėję javų, kuriuos purškia chemikalais. Mano kieme daug medžių, bet kelis metus iš eilės riešutmedžiai neduoda vaisių, tik žydi. Nuo ūkininkų mus skiria du metrai“, – situaciją pasakoja ponia.

Valstybinės augalininkystės tarnybos Agrochemijos skyriaus vedėjas D. Baškys aiškina, kad taisyklėse yra numatytas atstumas, kurio turi laikyti pesticidus savo augmenijai naudojantys ūkininkai.

„Pagal galiojančias taisyklės, gyvenamojoje teritorijoje iki kitos gyvenvietės ribos turi būti išlaikytas dviejų metrų atstumas, kai ant augalinės kultūros purškiamos cheminės medžiagos“, – tikina specialistas.

Pasak Agrochemijos skyriaus vedėjo D. Baškio, šis reikalavimas dar naujas. „Žemės ūkio ministro įsakymas „Dėl Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklių“ priimtas šių metų kovo 21 dieną“, – primena jis.

Vis dėlto anksčiau taip pat galiojo reikalavimas, apibrėžiantis, kokių taisyklių turi laikytis ūkininkai, kurie naudoja pesticidus.

„Šis reikalavimas išlikęs ir dabar. Jis numato, kad į gretimą sklypą negali patekti purškimo skystis ar dulksna. Viskas turi pasilikti ant apdorojamo ploto ar teritorijos“, – aiškina Agrochemijos skyriaus vedėjas D. Baškys.

Specialistas priduria, kad chemikalų purkšti negalima, kai stiprus vėjas, o temperatūra aukštesnė nei 25 laipsniai šilumos.

„Kalbant apie klausytojos situaciją, dėl to, kad riešutmedis neaugina vaisių, gali būti kalti kiti dalykai. Purškiant gali nusibaidyti nebent vabzdžiai apdulkintojai“,  – svarsto D. Baškys.

Rekomenduojami video