Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokie kriterijai svarbūs lietuviškos šeimos automobiliui

Nusprendusieji įsigyti automobilį paprastai iš anksto žino, kokius kriterijus jų būsima mašina turi atitikti. Vieni nori, kad pasirinktas modelis būtų sportiškas, kiti ieško naudojančio mažai degalų, treti – prabangaus automobilio. Gyvenimo būdas taip pat diktuoja savo poreikius. Kokias savybes turi turėti automobilis, kad būtų idealus pasirinkimas šeimai?

Kaip išimti kėdutę?

Dviejų vaikų tėvas ir kelis kartus konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas“ nugalėtojas Dominykas Danys teigia, jog kiekvienos šeimos poreikiai skiriasi, tačiau kasdienėse kelionėse su vaikais yra svarbu, kad automobilis būtų talpus, ekonomiškas, o kartu ir galingas.

Anot jo, ne ką mažiau svarbu, kad išsiruošus išvykai pavyktų sutalpinti ne tik vežimėlį, bet ir dvi vaikiškas kėdutes, kurias būtų nesunku tiek įdėti, tiek išimti.

„Mano asmeniniai poreikiai nėra dideli, tačiau reikėtų įvertinti, ar visus būtinus daiktus pavyks sutalpinti į hečbeką ar sedaną. Pats rinkdamasis automobilį atkreipiu dėmesį į salono apdailai naudojamas medžiagas, nes turint vaikų labai svarbu, kad sėdynes ir salono apdailą būtų nesunku nuvalyti. Taip pat patikrinu, ar nekils sunkumų prireikus vaikišką kėdutę iš vieno automobilio perkelti į kitą. Svarbus yra galinių durelių nišos dydis, nes tiek įdėti vaikišką kėdutę, tiek ją išimti nėra itin lengva, todėl nugara jums padėkos, jei tai galėsite padaryti kiek įmanoma patogiau. Jei turite vyresnių vaikų, manau, kad leidžiantis į ilgesnes keliones yra svarbu turėti įrenginių įkrovimo vietas“, – teigė vyras.

Įvertinkite galimybes

D.Danys aiškino, kad renkantis automobilį šeimai reikėtų įvertinti kasdienių kelionių maršrutą. Mat jei daugiausia tenka zuiti miesto gatvėmis, o užmiesčio keliais važiuoti tenka rečiau, galbūt būtų verta pamąstyti ir apie elektromobilio įsigijimą.

Tačiau jeigu dažniau tenka važiuoti užmiestyje, kasdien įveikiamas kilometrų skaičius yra didesnis, o ir elektromobilio įkrovos galimybės yra ribotos, galima rinktis ne tik iš benzinu ar dyzelinu varomų modelių, bet ir iš hibridinių automobilių.

„Renkantis automobilį svarbu atkreipti dėmesį ir į variklio galingumą, ir į degalų sąnaudas. Žinoma, tikrai svarbu, kad šeimos automobilis būtų ekonomiškas, tačiau tai nereiškia, kad jis turėtų būti silpnas. Reikėtų surasti kompromisą tarp ekonomijos ir galingumo. Jei variklis bus silpnas, gali kilti sunkumų norint aplenkti kitą automobilį, šiam manevrui atlikti prireiks daugiau laiko, o ilgai važiuoti priešpriešinio eismo juostoje yra nesaugu, todėl toks variantas galbūt nebus geriausias pasirinkimas“, – įžvalgomis dalinosi D.Danys.

Kaina ir įranga

Pašnekovas teigė, kad ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į automobilio garso izoliaciją. Anot jo, jei garso pralaidumas į salono vidų yra sąlyginai didelis, ilgų kelionių metu, o ypač važiuojant užmiesčio keliais, greitkeliais ir magistralėmis, tai pradės labai varginti.

D.Danys pastebėjo, kad triukšmas keliaujant kelia nepatogumą ir norint bendrauti su šeima, mat sėdintiems gale išgirsti, ką įprastu balso tonu sako esantys priekyje, būna sunku.

Jis aiškino, kad renkantis šeimos automobilį reikėtų įvertinti ir turimą šeimos biudžetą bei stengtis už kuo mažesnę kainą gauti kuo daugiau automobilio. Geriausias Lietuvos vairuotojas atkreipė dėmesį, kad kai kurie gamintojai standartinėje įrangoje gali pasiūlyti daugiau, todėl reikėtų atsižvelgti ne tik į kainą, bet ir į įrangos sąrašą.

Prioritetas – didesniems

Lietuvos metų automobilio 2021 konkurse atrinkti penkis modeliai, pretenduojantys tapti „BTA šeimos automobiliu“. Tai „Ford Kuga“, „Škoda Octavia“, „Honda Jazz“, „SeatAteca“ ir „Volkswagen Tiguan“.

BTA transporto ekspertizių skyriaus vadovas Andrius Žiukelis mano, kad šeimos automobiliui svarbiausias kriterijus yra saugumas, ypač, kai automobiliu važiuojama kartu su vaikais. Anot specialisto, itin svarbu, kad automobilis turėtų kuo daugiau ir aktyvios, ir pasyvios saugos įrangos bei ne tik padėtų išvengti eismo įvykio, bet ir jam įvykus užtikrintų, kad visi keleiviai liktų sveiki.

„Taip pat automobilis turi turėti pakankamo dydžio bagažinę, kad tilptų visi reikiami daiktai – vežimėlis, galbūt dviratukas ar pan. Tokiu atveju svarbi yra ir patikima apsauga, kad, nutikus nelaimei, iš bagažinės daiktai nepatektų į saloną“, – vardijo A.Žiukelis.

Jo manymu, apžvelgus Lietuvos naujų automobilių parką, vairuotojų pasirinkimus galima išskirti į dvi grupes – vienatūriai ir visureigiai. Anot jo, dažniau lietuviai renkasi didesnius ir erdvesnius automobilius, neretai turinčius daugiau nei 5 sėdimas vietas. A.Žiukelis teigė, kad lietuviai tokius savo pasirinkimus paaiškina paprastai – norisi talpesnio, patogesnio ir saugesnio automobilio.

VL

Rekomenduojami video