Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokią temperatūrą pakenčia karvės?

Viena baisiausių vasaros temų pienininkams – karščio stresas. Pakilus temperatūrai tenka galvoti kaip neprarasti melžiamo pieno kiekio ar net gelbėti gyvulius nuo gaišimo. Apie tai, kaip apsaugoti karves nuo karščio streso pienoukis.lt rašėme jau ne kartą (straipsnius galite rasti čia ir čia), tačiau ar žinote, dėl kokis temperatūros ir  santykinės drėgmės jau verta susirūpinti?

Kairiajame lentelės šone galite matyti temperatūrą, o viršuje – santikinę drėgmę procentais.  Geltona spalva pažymėti laukeliai nurodo, kad karvė patiria nedidelį stresą, tačiau pieno kiekiui tai ženklios įtakos neturi. Oranžiniai laukeliai – karvės jaučia stresą, pieno kiekis gali sumažėti 2,7 kg per diena per karvę. Raudona – stiprus stresas, pieno kiekis gali sumažėti 4 kg per diena per karvę. Violetinė – itin stiprus stresas, galite netekti karvės.

Pavyzdžiui, jeigu temperatūra siekia 24°C, o santykinė drėgmė 5%, karvė nepatirs jokio streso. Likus tai pačiai temperatūrai, tačiau santykinei drėgmei padidėjus iki 20% – karvė pradės jausti stresą ir gali duoti mažiau pieno. Santykinei drėgmei pakilus iki 65% – jaučiamas stiprus karščio stresas.

karscio stresas

Dalinkis:

Rekomenduojami video