Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl išaugo žemės mokestis?

Kėdainių miesto ir rajono gyventojai turi suskubti susimokėti žemės mokestį. Tačiau šiais metais atsirado nemažai žmonių, kurie piktinasi, jog žemės mokestis jiems padidėjo.  Kodėl taip yra, kodėl šis mokestis padidėjo?

Daugiau nei du kartus

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi Kėdainių rajono Surviliškio miestelio gyventojas Stasys Ražanskas. Vyriškis teigė nesuprantantis, kodėl žemės mokestis išaugo daugiau nei du kartus.

„Turiu Surviliškyje 9 hektarus žemės. Anksčiau už žemę reikėdavo mokėti 28 eurus. Tai čia vadinamasis žemės mokestis. Šiemet apstulbau. Už žemę man reikia sumokėti net 73 eurus. Įsivaizduokite, žemės mokestis pakilo daugiau nei du kartus! Juk žemės vertė nepadidėjo, tai kaip taip gali būti? Man tai yra dideli pinigai. Nežinau, ką reikės daryti“, – piktinosi surviliškietis S. Ražanskas.

Daugumoje – padidėjo

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)  informavo, kad šiemet VĮ Registrų centras perskaičiavo žemės vertes, todėl daugumoje savivaldybių žemės mokestis ir padidėjo.

„Lyginant su praėjusiais metais daugumoje savivaldybių žemės mokestis padidėjo. Taip yra todėl, kad Registrų centras šiemet perskaičiavo žemės sklypų mokestines vertes, kurios galios ateinančius penkerius metus. Tačiau žemės mokesčio suma priklauso ir nuo kiekvienos savivaldybės tarybos individualiai nustatytų žemės mokesčio tarifų. Pastarieji svyruoja nuo 0,01 iki 4%“, – sako Stasė Aliukonytė-Šnirienė, VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė.

Žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Gali kreiptis

Nuo 2018 metų nebetaikoma pereinamojo laikotarpio (2013–2017 m.) nuostata, jog mokesčio suma už žemės ūkio paskirties žemę (išskyrus apleistas žemės ūkio naudmenas ir mėgėjų sodo bei sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemę) visais atvejais neviršija 0,29 Eur už vieną arą.

Nesumokėjus šio mokesčio iki lapkričio 15-osios už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03% delspinigiai. Gyventojas, turintis finansinių sunkumų ir negalintis sumokėti žemės mokesčio laiku, gali kreiptis į VMI ir susitarti dėl galimybės žemės mokestį mokėti dalimis jam patogiu grafiku ir priimtinu atsiskaitymo terminu.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video