Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kirdonių žemės ūkio bendrovė – savivaldybės skolininkė

Biržų rajono savivaldybė nori prisiteisti skolą iš Seimo nario sūnaus vadovaujamos bendrovės.

Procesinius dokumentus prašyta įteikti per antstolį

Į Panevėžio apylinkės teismą šią savaitę kreipėsi Biržų rajono savivaldybės administracija. Teismui įteiktas pareiškimas dėl skolos priteisimo iš Kirdonių žemės ūkio bendrovės, kuriai vadovauja Ričardas Rinkevičius.

Pareiškime nurodoma, kad bendrovė nevykdė savivaldybės tarybos priimtų sprendimų ir dėl to susidarė per 33 tūkst. Eur valstybinės žemės nuomos mokesčio skola.

Ši suma susidarė už Kirdonių žemės ūkio bendrovės 2018 metais naudotus apie 250 ha, o 2019 metais – apie 170 ha valstybinės žemės sklypus.

Kirdonių žemės ūkio bendrovė minėtais metais iš valstybės žemę nuomojosi Pabiržės seniūnijos Gražūsių, Daumėnų, Kirdonių Čeniškių, Kirdonėlių, Dirvoniškio, Gulbinų, Užugulbinės kaimuose.

Biržų savivaldybė prašo iš bendrovės priteisti daugiau nei 33,5 tūkst. Eur skolą.

Savivaldybė prašo teismo procesinius dokumentus skolininkei įteikti per antstolį, nes registruotąja pašto siunta to padaryti nepavyko.

Valstybinės žemės mokestis turi patekti į savivaldybės biudžetą.

Skolą turėtų sumokėti per 20 dienų

Vasario 5 dieną teismas priėmė teismo įsakymą iš Kirdonių žemės ūkio bendrovės priteisti aukščiau minėtą 33,523 tūkst. Eur skolą ir 251 Eur žyminio mokesčio.

Teismo įsakymas įsiteisėja po dvidešimties dienų nuo pranešimo skolininkei įteikimo, jeigu skolininkė raštu nepraneša teismui apie teismo įsakymo įvykdymą ir nepareiškia prieštaravimų dėl kreditoriaus pateikto reikalavimo.

Teismo įsakymas apeliacine ar kasacine tvarka neskundžiamas.

Kaip anksčiau nurodyta oficialiuose šaltiniuose, Kirdonių žemės ūkio bendrovė savo veiklai naudoja per 2 tūkst. hektarų nuosavos ir nuomojamos žemės. Bendrovė vykdo glaudžiai susijusią augalininkystės ir gyvulininkystės veiklą.

Viešoje informacijoje nurodoma, kad Ričardo Rinkevičiaus vadovaujamoje bendrovėje dirba per 40 žmonių.

„Rotary“ klubo narys, Kirdonių žemės ūkio bendrovės direktorius R. Rinkevičius – Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus sūnus.

Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video