Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kiaulių maras keičia kiaulininkystę

Trakų rajonas – vienas iš 34, kuriuose prieš daugiau nei metus buvo nustatyti afrikinio kiaulių  maro protrūkiai. Tuomet rajone buvo išskerstos visos kiaulės. Dabar jas vėl leidžiama laikyti.

Trakų rajone 21 smulkusis ūkininkas, yra gavęs Maisto ir veterinarijos tarnybos leidimą laikyti kiaules savo reikmėms. Tačiau, pasak ūkininko, svarbu laikytis reikalavimų, kad vėl nereikėtų kiaulių skersti.

„Vienas iš pagrindinių reikalavimų, kad pašaliniai į kiemą neturi teisės įeiti ar įvažiuoti. Visa teritorija turi būti aptverta, tvarte arba prieštvartyje įrengtas dezomatas, taip vadinamas, kur mes reguliariai į pjuvenas pilame biocidus, kurie dezinfekuoja avalynę“, – pasakojo Trakų rajono ūkininkas Albertas Malašauskas.

Šiuo metu teritorijų, kur būtų  reikalaujama išskersti visas kiaules, nėra. 8 savivaldybėse, atsižvelgiant į padidėjusią riziką patekti užkratui, nustatytos buferinės zonos, kur taikomi griežti reikalavimai.

„Ši buferinė zona nėra tokia, kaip būdavo anksčiau, kai būdavo privaloma išskersti kiaules 100 procentų. Yra suteikta galimybė laikytojui arba įgyvendinti biosaugos reikalavimus, arba pasiskersti kiaules, pristatyti mėginius ir atsisakyti metus laikyti kiaules“, – sakė Maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vedėjo pavaduotojas Paulius Bušauskas.

Žemės ūkio ministerija svarsto galimybę skirti paramą  ūkiams biologinės saugos priemonėms įsigyti

„Yra norima padaryti, kad nereikėtų kažkokių didelių programų – minimaliomis sąlygomis pateikti savo išlaidas, kad galėtum gauti paramą iš valstybės“, – kalbėjo P. Bušauskas.

Dabar Lietuvoje laikoma maždaug 700 tūkst. kiaulių. Nuo maro protrūkio pradžios jų sumažėjo beveik penktadaliu. O smulkių ūkių, laikančių kiaules sumažėjo kone perpus – iki 11 tūkst. Stambūs kompleksai nedidina  šių gyvulių skaičiaus, nes dėl afrikinio kiaulių maro taikomi prekybiniai ribojimai.

Rekomenduojami video