Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keliose Lietuvos savivaldybėse skelbiama stichinė sausra

Lietuvos hidrometereologijos tarnyba praneša, jog vertinant agrometeorologines sąlygas pagal Selianinovo hidroterminio koeficiento (HTK) reikšmes, kai kuriuose šalies regionuose skelbiama stichinė sausra.

Šiandien stichinė sausra skelbiama Lazdijų, Alytaus, Marijampolės, Kalvarijos ir Trakų rajonuose.

„Šiuo metu sausringas laikotarpis, kaip PAVOJINGAS meteorologinis reiškinys (sausringas laikotarpis aktyviosios augalų vegetacijos metu pavojingu meteorologiniu reiškiniu laikomas tada, kai HTK < 0,5 išsilaiko 15–30 dienų) yra pasiektas Šakių rajono savivaldybės teritorijoje, o artimiausiomis dienomis, jei nepalis, bus pasiektas ir Varėnos, Vilniaus, Šalčininkų, Elektrėnų, Kaišiadorių, Birštono, Druskininkų, Jurbarko, Kazlų Rūdos ir Kupiškio rajonuose“, – praneša Lietuvos hidrometereologijos tarnyba.

Taip pat labai sausa išlieka ir kitur Pietų bei Vakarų Lietuvoje, daug kur šiaurinėje šalies dalyje. Panevėžio, Jonavos ir Širvintų apylinkėse yra sausa, o Pakruojo, Kelmės, Raseinių, Tauragės, Pagėgių, tame tarpe ir Kėdainių, Ukmergės, Švenčionių ir Prienų apylinkėse, taip pat Kuršių nerijoje – sausringa.

Rekomenduojami video