Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keisis ūkininkų konsultavimo taisyklės

Prasidėjus naujajam Bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo laikotarpiui, Žemės ūkio ministerija tikslina bei keičia Ūkininkų ir kitų asmenų, užsiimančių žemės ūkio veikla, konsultavimo išlaidų finansavimo taisykles.

Nauja tai, kad mokslo ir mokymo, konsultavimo įstaigos, įvairios asociacijos, pripažinti žemės ūkio kooperatyvai, norintys gauti valstybės paramą ir konsultuoti žemdirbius, dabar galės gauti finansavimą tik individualioms konsultacijoms teikti ir seminarams organizuoti. Nebus finansuojamos išlaidos grupinėms konsultacijoms, lauko dienoms ir diskusijų grupėms rengti.

Taisyklėse ŽŪM tikslina ir ūkininkų konsultacijų temas. Numatoma, kad šalies ūkininkai galės gauti konsultacijas šiais klausimais: žemės ūkio verslo planavimas, verslo planų parengimas ir veiklos teisiniai klausimai; pasėlių deklaravimo ir/ar ūkinių gyvūnų registravimo klausimai; geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės standartai, taikomi reikalavimai, sąlygos; ūkių apskaitos tvarkymo ir mokesčių apskaičiavimas; gaminamos augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos konkurencingumo didinimas; kooperacijos žemės ūkyje plėtra.

Pagalba konsultuotis žemės ūkio verslo planavimo, pasėlių deklaravimo,  ūkinių gyvūnų registravimo, ūkių apskaitos tvarkymo ir mokesčių apskaičiavimo klausimais galės pasinaudoti tik smulkūs ir vidutiniai ūkiai, t. y. tie ūkio valdos valdytojai, kurių įregistruotos žemės ūkio valdos ekonominis dydis, išreikštas standartinės produkcijos verte, yra ne didesnis kaip 30 000 Eur.

Individualios konsultacijos ir seminarai galės būti finansuojami iki 100 proc.

Teikiantys paslaugą konsultantai turės būti įtraukti į naująjį Nepriklausomų žemės ūkio konsultantų tinklą. 

ŽŪM ketina taisyklių administravimo ir paraiškų vertinimo funkcijas perduoti Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos. Agentūra, atlikusi gautų paraiškų vertinimą, turės parengti paraiškų vertinimo rezultatų suvestinę, kurią pateiks svarstyti Žemdirbių švietimo, konsultavimo priemonių, žemės ūkio parodų ir mokslinių tyrimų atrankos komitetui.

Rekomenduojami video