Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keičiasi motociklų egzaminų sąlygos

Motociklų kategorijų praktikos egzaminai galės vykti ilgiau – jie bus organizuojami atsižvelgiant į oro sąlygas. Anksčiau būsimi motociklų vairuotojai būdavo egzaminuojami nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 9 d., tačiau tokio apibrėžto termino nebelieka. Ši ir dar keletas naujovių įsigalioja jau nuo dabar.

Pasak „Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Šumino, dėl pasikeitusių oro sąlygų atsirado galimybė prailginti motociklininkų egzaminų sezoną.

„Lietuvoje žiemos sezonas yra sutrumpėjęs. Turime šiltesnius orus rudenį ir pavasarį, kuomet sniegas ar plikledis pasitaiko vis rečiau. Tad atsižvelgdami į tai ir mūsų klientų poreikius priėmėme sprendimą „nebeįsisprausti“ į rėmus. Kitaip tariant, nuo šiol motociklų praktikos egzaminus galėsime rengti atsižvelgdami į oro sąlygas, o ne pagal tikslų kalendorių“, – sako S.Šuminas.

Motociklų egzaminų sezonas yra ganėtinai trumpas, tad šiuo laikotarpiu, ypač didžiuosiuose miestuose, padidėja užimtumas, nes būsimi vairuotojai nori suspėti įgyti teisę vairuoti šias transporto priemones. Tikimasi, kad būtent naujas sprendimas leis pasiūlyti daugiau egzaminų vietų per metus.

KET nurodo, jog motociklus eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodžio–vasario mėnesiais, taip pat kovo–lapkričio mėnesiais, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies yra apsnigta ar apledėjusi.

Atvykstantiems į A, A1 ar A2 kategorijos praktikos egzaminus yra sudaryta galimybė jį laikyti ne tik „Regitros“ motociklu, bet ir su nuosava transporto priemone, tačiau ji turi atitikti specialiuosius reikalavimus.

Remiantis Europos Sąjungos direktyva, nuo šiol keičiasi minimalūs reikalavimai A2 kategorijos motociklui – jo darbinis tūris turės būti ne mažesnis kaip 245 cm3 (anksčiau buvo 395 cm3). Būsimas motociklininkas į praktikos egzaminą turi atvykti su specializuota apranga, kuri apsaugotų nuo galimų sužalojimų. Be tinkamų apsaugų egzamino laikyti negalima. Šiuo metu būtina pasirūpinti saugos šalmu, alkūnių, kelių ir pečių apsaugomis, pirštinėmis bei batais.

Taip pat reikalinga ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiais elementais (jei šių elementų nėra aprangoje), taip pat įkrautas mobilusis telefonas su laisvų rankų įranga (ausinėmis).

Dar viena naujovė – keičiasi ir 78-ojo kodo įrašymo į vairuotojo pažymėjimą tvarka. Šis kodas nurodo, jog galima vairuoti tik transporto priemones su automatine pavarų dėže. Nuo šiol asmenys, norintys vairuoti BE, C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 arba D1E kategorijų transporto priemones su mechanine pavarų dėže, praktikos egzaminą galės laikyti ir su automatine pavarų dėže. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad šia naujove galės pasinaudoti tie, kurie jau turi vairuotojo pažymėjimą, patvirtinantį teisę vairuoti bent vienos iš šių kategorijų transporto priemonę su mechanine pavarų dėže: B, BE, C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 arba D1E. Tokiu atveju į vairuotojo pažymėjimą 78-as kodas nebus įrašomas.

VL

Rekomenduojami video