Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karantino metu Kauno rajono ūkininkai ruošiasi pavasario darbams

Kauno rajonas – žemdirbių kraštas, todėl paskelbus karantiną imta nuogąstauti, ar apribojimai dėl koronaviruso nesutrukdys ūkio darbų. „Kaimo žmonės visada buvo stiprūs, nebaisios jiems jokios ligos, ištversim ir šią negandą“, – tvirtino Kauno rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Genutė Staliūnienė.

Ūkininkai, kaip ir kasmet, ruošiasi pavasario darbams: barsto trąšas, planuoja sėjos darbus. „Darbai vyksta pagal visas Vyriausybės nustatytas karantino taisykles. Jeigu ūkininkams reikia kokios nors prekės, viską pristato kurjeriai“, – pasakojo G. Staniūnienė.

Pirmininkė tikino, kad kol kas nė vienas Kauno rajono ūkininkas dėl pagalbos nesikreipė, tačiau su visais bendraujama. Ūkininkai vieni kitus palaiko, jei reikia pagalbos, padeda šeimos nariai.

Kauno rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjo pavaduotojas Raimondas Stankus pasakojo, kad rajone yra daug didelių ir mažesnių ūkių, kurie augina galvijus, kitus gyvulius.

„Dideliuose gyvulių ūkiuose dirba daug samdomų darbuotojų, todėl ūkio priežiūros darbai būtų paskirstyti net jei virusas užkluptų šių ūkių savininkus. Smulkesni ūkininkai bendrauja su kaimynais, giminėmis, žino, kad jeigu prireiks, pagalbos galės prašyti ir seniūnų“, – teigė R. Stankus.

Pagalbos turėtų sulaukti ir naminių augintinių (katės, šunys, kiti smulkūs gyvūnai) savininkai. Savivaldybei padės Kauno regiono gyvūnų globos namai „Nuaras“, dėl paslaugų teikimo ketinama pasirašyti sutartį su naminių augintinių viešučiu.

 

Kauno rajono bendruomenė

Rekomenduojami video