Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip tinkamai nešioti atšvaitą?

Atšvaitas – detalė, kuri nereikalauja daug vietos ir yra lengvai pritvirtinama prie kasdienių rūbų. Tačiau tamsiuoju paros metu ar esant prastam matomumui šis nedidelis, dažno namuose randamas atributas gali tapti gyvybiškai svarbus.

„Kai kurie žmonės mano, kad jeigu jie eidami gatve mato automobilį, tai ir vairuotojas juos turi matyti. Tačiau taip tikrai nėra. Tamsiuoju paros metu beveik neįmanoma įžiūrėti tamsiai apsirengusio pėsčiojo“, – teigia Susisiekimo ministerijos Kelių ir oro transporto politikos grupės vyresnysis patarėjas Vidmantas Pumputis.

Per pastaruosius penkerius metus pėstieji sudarė apie 35 proc. visų žuvusiųjų eismo įvykiuose. Šiuo rodikliu Lietuva lenkia visas Europos Sąjungos šalis. Be to, beveik nė vienas tamsiuoju paros metu žuvęs pėstysis neturėjo jokių matomumą gerinančių priemonių arba jas naudojo netinkamai.

Saugumo priemones reikia turėti net jei einamas nedidelis atstumas.

„Pėstieji turi suprasti, kad matomumą gerinančios priemonės dėvimos ne dėl policijos, o dėl savo pačių saugumo. Saugumo priemones reikia turėti net jei einamas nedidelis atstumas visai šalia savo sodybos. Būtent tokiose situacijose nutinka nemažai eismo įvykių“, – sakė V.Pumputis.

Specialistas ragina tamsiuoju paros metu einant užmiesčio keliu dėvėti ryškiaspalvę liemenę, jeigu jos neturima, segėti atšvaitą, kelią pasišviečiant žibintuvėliu. Tik būtina tai daryti taisyklingai. Tinkamai pritvirtintas atšvaitas pėsčiojo matomumą vairuotojui padidina bent tris kartus. Neapšviestu keliu einantį žmogų, neturintį jokių šviesą atspindinčių priemonių, vairuotojas pastebės tik priartėjęs 50 metrų iki pėsčiojo. Tuo metu segintis atšvaitą pėsčiasis bus matomas jau iš 150 metrų atstumo, ar net iš 400 metrų atstumo, jei įjungtos ilgosios žibintų šviesos.

„Pagrindinė taisyklė – pėsčiasis turi galvoti apie atvažiuojantį vairuotoją, ar šis pastebės jo segimą atšvaitą. Būna, žmogus užsisega atšvaitą ant kuprinės ir pamiršta, o iš priekio atvažiuojantis vairuotojas jo nemato“, – sakė V.Pumputis.

Efektyviausias – juostinio tipo atšvaitas. Jį dėvėti reikia ant dešinės rankos riešo arba dešinės kojos blauzdos, ties kelio riba. Vaikams atšvaitą reikėtų tvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Atšvaitas turėtų būti dešinėje kūno pusėje, automobilio žibintų aukštyje, todėl, naudojant pakabinamą atšvaitą, jis turėtų švytuoti žmogaus kelių lygyje. Intensyviai nešiojami atšvaitai, kaip ir ryškiaspalvės liemenės, nusidėvi per dvejus trejus metus.

Rekomenduojami video