Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip laikyti žiemines padangas

Ant automobilio ratų sumontavus vasarines padangas žieminių nereikėtų tiesiog numesti į garažo kampą iki kito sezono. Tinkamai laikomos jos tarnaus ilgiau.

Visų pirma, padangos turi būti saugomos švarios. Ekspertai rekomenduoja nuplauti jas su šepečiu, kad neliktų purvo ir druskų. Jei padangos vasaroja su ratlankiais, reikėtų nuvalyti ir juos. Ir padangas, ir ratlankius patartina nusausinti.

Nederėtų piktnaudžiauti automobilių priežiūrai skirtomis cheminėmis priemonėmis, nes dauguma jų skirtos tik išvaizdai pagerinti, tačiau eksploatacinių savybių nepagerina. Nuimtas žiemines padangas reikėtų kruopščiai apžiūrėti: ar nėra jokių įtrūkimų, gumbų, įstrigusių akmenukų ar kitų svetimkūnių, koks protektoriaus gylis ir t. t.

Ekspertai rekomenduoja kiekvieną padangą apvilkti atskiru nepermatomu plastikiniu maišu. Taip laikomos jos išvengia nepageidaujamo aplinkos poveikio, lėčiau sensta. Padangas reikėtų laikyti vėsioje ir sausoje patalpoje, kur jų nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.

Svarbi ir padangų laikymo padėtis. Dažniausiai jos suguldomos viena ant kitos ant betoninių garažo grindų, bet tai nėra labai geras laikymo būdas. Jei padangos numontuojamos nuo ratlankių, jas reikėtų laikyti pastatytas vertikaliai. Geriausia būtų sustatyti į specialius padangoms skirtus stelažus ar medines lentynas, padėklus. Retsykiais (maždaug kartą per mėnesį) rekomenduojama jas pasukti, kad kistų joms tenkanti apkrova.

Jei padangos paliekamos su ratlankiais, geriausia laikyti juos suguldytus horizontaliai ar pakabintus.

Rekomenduojami video