Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip kukurūzai įveikė kelią

Ūkininkai, nuimdami kukurūzų derlių, sumaitojo kelią. Jie žada sugadintą kelią remontuoti.

Nors šių metų sausrą daugelis mini negražiais žodžiais, tačiau vienu aspektu ji palengvino dalies rajono gyventojų kasdienybę. Visą vasarą iki pat šių dienų seniūnijų keliai buvo sausi ir pravažiuojami. Dabar jau šiek tiek palijo, bet kai kurie seniūnijų keliai dar tokie kieti, kad jų neįmanoma greideriuoti.

Tačiau ne visi keliai tokie atsparūs. Redakciją trečiadienį pasiekė tokio turinio laiškas: „Nebegaliu daugiau tylėti. Viena ūkininkė, gyvenanti Straugalių kaime, kaip įmanydama gadina kelią. Ar dėl neišmanymo, ar dėl kitų priežasčių, tai veždama mėšlą, tai dabar pjaudama kukurūzus. Taip sugadina kelią, kad su automobiliu pravažiuot nebeįmanoma, o ką jau kalbėt, kai žmonėms reikia dviračiu važiuot.

Ūkininkai kurą perka be akcizo, vadinasi, nemoka kelių mokesčio, o jį sudarkyti sugeba“.

Prie laiško pridėta nuotrauka rodo, kad tai ne tušti žodžiai. Žvyrkelis padengtas dirvožemio purvu, matyti įsirėžusios provėžos.

Rajoninį kelią Germaniškis – Juostaviečiai prižiūri VĮ „Kelių priežiūros“ Šiaurės rytų regiono Biržų kelių tarnyba. Šios tarnybos viršininko pavaduotojas Virginijus Degutis sakė gavęs panašaus turinio pranešimą bei nuotrauką ir buvo nuvykęs situacijos apžiūrėti. Anot specialisto, padėtis prasta - sunkiasvorė technika pralaužė kelio dangą, neaišku, ar nuovažos nuo kelio yra legalios. Pasak V. Degučio, jam seniai teko matyti taip sumaitotą kelio ruožą. Apie įvykį jis sakė informavęs Lietuvos automobilių kelių direkciją ir tikisi, kad atvyks ekspertai kelio būklei ir žalai įvertinti.

Nemunėlio Radviliškio seniūnas Giedrius Kubilius taip pat apžiūrėjo kelią. Anot jo, ūkininkai beveik niekada neatsižvelgia į oro sąlygas ir vykdo suplanuotus darbus. G. Kubiliaus nuomone, po naktinio lietaus nederėjo kirsti kukurūzų, juolab kai ruduo be lietaus tęsiasi jau porą mėnesių. O jei purvas pakliuvo ant kelio, jį reikia nedelsiant pašalinti.

G. Kubilius samprotavo, jog protingai ūkininkaujant būtų galima auginti vėlesnes kultūras tuose laukuose, iš kurių galima patekti prie savų fermų važiuojant laukais, o ne niokojant visų turtą - vis prastėjančius kelius, kuriems atstatyti niekada nebus skiriama reikiamų lėšų.

Ūkininkė Gita Vaitaitienė pripažino, kad vežant iš laukų kukurūzus silosui, kelias buvo apgadintas. Anot moters, kai tik baigsis lietus, kelias bus tvarkomas ir lyginamas. Ūkininkė apgailestavo, kad taip atsitiko, tačiau sakė, kad technika yra samdoma, todėl pasirinkti palankaus laiko kukurūzams nuimti ji negalinti. G. Vaitaitienė sakė atsiprašanti už kilusius nepatogumus, sakė, kad darbai tame lauke jau pabaigti ir, vos tik leis oro sąlygos, bus imtasi sugadinto kelio remonto.

Antanas Vaičeliūnas

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video