Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip efektyviai sunaikinti piktžoles žirniuose, kai jie jau sudygę?

Siekiant kontroliuoti piktžoles žirnių pasėliuose, dažniausiai naudojami dirviniai herbicidai. Kartais dėl nepalankių oro sąlygų, netolygiai suarto lauko ar dirvožemio tipo dirviniai herbicidai veikia prasčiau, ir tam tikros piktžolės nesunaikinamos. Dalis ūkininkų nespėja žirnių nupurkšti dirviniais herbicidais. Ką tuomet daryti?

Butoxone – sėkmingas pasirinkimas!

Butoxone – fenoksikarboksilinių rūgščių klasės sisteminis herbicidas, skirtas naikinti dviskiltėms piktžolėms žirniuose. Veiklioji medžiaga – MCPB 400 g/l priklauso fenoksi herbicidų grupei (pagal HRAC klasifikaciją – sintetinių auksinų grupei). Kuo ši veiklioji medžiaga ypatinga? MCPB patenka į augalą per lapus ir juda tiek į viršų, tiek į apačią, užtikrindama ilgalaikį efektyvumą. Butoxone puikiai naikina tokias piktžoles, kaip: baltąją balandą, dirvinę čiužutę, rapsų pabiras, dirvinę usnį, rugiagėlę, dirvinę aklę, našlaites ir t.t. Žirniai purškiami 3–6 lapelių tarpsnyje.

Tačiau kiekvienas herbicidas turi savo silpnųjų pusių – prieš tam tikras piktžoles jo efektyvumas blogesnis. Sprendimas – sudaryti preparatų mišinius: butoxone kartu su veikliąja medžiaga bentazonu (Basagran) – efektyvus ir ekonomiškai patrauklus piktžolių kontrolės sprendimas!

LAMMC Žemdirbystės institute 2016 m. buvo atlikti tyrimai, siekiant išsiaiškinti, kaip padidėja herbicido Butoxone efektyvumas, maišant jį su veikliąja medžiaga bentazonu (Basagran). Nustatyta, jog optimalus efektyvumas prieš dominuojančias piktžoles pasirinktame žirnių lauke buvo, kai panaudota 2 l/ha Butoxone ir 1 l/ha Bentazono (Basagran) (480 g/l) veikliąją medžiagą turinčio herbicido. Dviejų veikliųjų medžiagų mišinys ne tik užtikrina sėkmingą piktžolių kontrolę, tačiau ir mažina piktžolių atsparumo herbicidams vystymąsi!

 

Norint gauti maksimalų ir kokybišką žirnių derlių, būtina teisingai pasirinkti piktžolių kontrolės priemones, tuo pačiu įvertinant ir išlaidas. Toks ir yra kompanijos „Nufarm GmbH & Co.KG“ tikslas.

„Nufarm“ informacija

Rekomenduojami video