Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kada savivaldybė kompensuoja žalą, patirtą dėl blogos kelio dangos?

Jeigu dėl netvarkingos kelio dangos buvo apgadintas automobilis, pavyzdžiui, vairuotojas įvažiavo į duobę, tai laikoma eismo įvykiu ir policiją kviesti būtina, LRT RADIJUI sako advokatas Paulius Čerka. Jo teigimu, tokiais atvejais svarbu įvertinti situaciją iš visų pusių: svarstomas tiek paties vairuotojo elgesys, tiek savivaldybės delsimas sutvarkyti kelio dangą.

LRT RADIJO klausytoja teiraujasi, kada iš savivaldybės galima tikėtis kompensacijos už dėl blogos kelio dangos apgadintą automobilį.

„Kreiptis reikėtų į atitinkamos savivaldybės administraciją su prašymu atlyginti patirtą žalą nesutvarkytame kelyje“, – sako advokatas P. Čerka.

Jo teigimu, atsitikus tokiam įvykiui būtina kviesti policiją, mat tai laikoma eismo įvykiu, net jeigu jame nedalyvavo kita transporto priemonė. Policija turi surašyti protokolą ir nurodyti priežastis, dėl ko atsitiko eismo įvykis ir ar žala tikrai patirta dėl kelio nesutvarkymo.

„Pati žala atlyginama ne automatiškai. Yra nagrinėjamos priežastys: ar pats vairuotojas buvo atidus, pavyzdžiui, jeigu duobė yra apsemta vandeniu ir jos negalima pastebėti, tokiu atveju žala bus atlyginta. Bet jeigu duobė buvo pažymėta ar aiškiai matoma šviesiu paros metu, ir ten ji buvo ne vieną dieną, o ištyrus aplinkybes paaiškėja, kad vairuotojas toje vietoje gyvena, galima manyti, kad jis žinojo apie tą duobę ir tai įvyko dėl neatidumo. Tokiu atveju savivaldybė žalos neatlygina“, – aiškina advokatas.

Pasak P. Čerkos, visa tai nagrinėja savivaldybėje sudaryta komisija. Taip pat svarstoma ir savivaldybės nepriežiūra.

„Jeigu kelias įgriūva ir nelaimingas įvykis atsitinka iškart, savivaldybė paprastai nekompensuoja. Turi praeiti laiko, per kurį savivaldybė turi sureaguoti ir sutvarkyti“, – teigia pašnekovas.

Tačiau kreiptis į savivaldybę reikėtų kiekvienu atveju: „Savivaldybės turi savas taisykles, kurios paprastai yra labai panašios. Būtina pateikti prašymą, sąskaitą, bet, kaip ir sakiau, reikės ir policijos pažymos, ir aplinkybes nurodyti, ar nebuvo paties vairuotojo neatidumo.“

Jeigu nebuvo iškviesta policija, advokatas sako, jog žalos atlyginimas priklausys nuo situacijos, tačiau pagal taisykles policiją kviesti reikia.

„Jeigu policija nebuvo iškviesta, reikia, matyt, įvertinti aplinkybes, kodėl taip atsitiko. Todėl jos nekvietimas gal ir nereiškia, kad jokiais būdais nebus atlyginta“, – sako P. Čerka. Tačiau jis perspėja visus vairuotojus – tinkamai reaguojant į tokią situaciją reikia nepamiršti iškviesti policijos ir sulaukti jos vertinimo.

O jei savivaldybės sprendimas netenkina, advokatas tikina, kad vienintelis kelias – teisminis procesas. Tačiau ir jam vykstant bus vertinami tie patys dalykai: paties vairuotojo atidumas, ar buvo galima pastebėti ir išvengti, yra vertinama ir tai, ar savivaldybė delsė sutvarkyti kelią.

 

Parengė Indrė Česnauskaitė

Rekomenduojami video