Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ką keliaudami žiūri ir klausosi autobusų keleiviai?

Kelionė yra puikus metas atsipūsti, pasiruošti darbo dienai, permąstyti dienos planus ar tiesiog gerai praleisti laiką – pažiūrėti įdomų filmą ar paklausyti mėgstamų atlikėjų dainų.

Apie tai koks turinys yra prieinamas autobusuose, kokius filmus mėgsta žiūrėti keleiviai Lietuvoje, užsienio ar lietuvių atlikėjų muzika populiaresnė pasakoja „Kautros“ marketingo grupės vadovas Mindaugas Sakalauskas.

Populiariausi veiksmo filmai

Šiuo metu Lietuvos keliais važinėja aštuoniolika įmonės autobusų, kuriuose įrengti „media centrai“ – galimybė kelionės metu savo įrenginyje žiūrėti filmus, klausytis muzikos.

„Natūralu, kad keliaujant autobusu norisi atsipalaiduoti, pailsėti. Dėl to dauguma keleivių renkasi žiūrėti pramoginius, veiksmo filmus. Kaip visad žvaigždės labiausiai pritraukia dėmesį. Pavyzdžiui praeitą mėnesį žiūrimiausi filmai buvo su Bradu Pitu ir V. Dieseliu, S. Stalone“, – kalbėjo M. Sakalauskas.

Autobusuose jaunieji keleiviai taip pat gali rasti jiems skirtų animacinių filmukų. Anot pašnekovo tai itin palengvina tėvų su mažais vaikais ilgesnes keliones.

„Būna tėvai prisibijo ilgesnių kelionių, galvoja kaip reaguos vaikai ar neatsibos, ar nepradės niurzgėti, verkti. Pats turėdamas dvi dukras puikiai juos suprantu. Bet tokių atvejų išvengimui ir turime animacinius filmukus „media centruose“. Būna linksma matyti kaip ir tėčiai įsitraukia į animacijos žiūrėjimą kartu su vaikais. Svarbiausia, kad kelionė tuomet per anksti nesibaigtų“, – šypsojosi pašnekovas.

Vežėjai taip pat pastebi, kad ilgesnėse kelionėse keleiviai labiau mėgsta žiūrėti komedijas.

„Pastebime tendenciją, kad ilgiau keliaudami keleiviai žiūri daugiau linksmo pobūdžio filmus. O trumpesnėse kelionėse, keleiviai „media centre“ daugiau klausosi muzikinių albumų“, – pasakojo vežėjų atstovas.

Mėgstamiausia lietuvių grupė

Keleiviai vykdami „Kautra plius“ autobusais gali savo įrenginyje nemokamai žiūrėti virš 20 filmų bei klausytis 50 muzikinių albumų.

Populiariausia muzikos grupė „media centre“, kurios buvo klausoma keliaujant autobusais Lietuvoje – grupė SEL. Jos albumas „Sel-fi“ artimiausius atlikėjus lenkė trečdaliu.

„Kas pildo didžiąsias arenas yra klausomiausias ir kelionių autobusais metu. Natūralu, kad tarp dažniausiai klausomų atlikėjų pirmauja pop atlikėjai. Tokie kaip Clean Bandit, Ed Sheeran, Sam Smith, minėta SEL grupė. Keleiviai taip pat yra neabejingi ir lietuviškai muzikai – Andrius Mamontovas, Marijonas Mikutavičius ar G&G Sindikatas, kurie yra vis daugiau klausomi. Matyt ir šiemet švenčiamas šimtmetis turi įtakos lietuviško turinio pasirinkimui“ – pasakojo vežėjų atstovas.

Pasak pašnekovo įtakos muzikos pasirinkimui turi ir metų laikai bei oro temperatūra.

„Iš turimos statistikos pastebime, kad klausomos muzikos žanrų populiarumas keičiasi ir pagal metų laikus – vasarą keleiviai daugiau klauso pop ir house muzikos. Šaltesniu metų laiku mėgstama lėtesnė, „sunkesnė“ muzika“, – kalbėjo M. Sakalauskas.

„Media centrai“ įrengti aštuoniolikoje „Kautra plius“ autobusų, važinėjančių visoje šalyje. Visas autobusuose pateikiamas turinys yra nemokamas ir legalus. Anot pašnekovo taip autobusai prisideda prie legalaus turinio naudojimo skatinimo.

„Pastebėjome, kad autobusuose, kuriuose veikia „media centrai“ keleiviai suvartoja ženkliai  mažiau teikiamo interneto. Natūralu, jie mažiau naršo, o daugiau naudojasi sukeltu turiniu. Su kolegomis juokaujame, kad ir mes prisidedame prie legalaus turinio vartojimo šalyje skatinimo“, – pasakojo M. Sakalauskas.

Be „media centrų“ minėtuose autobusuose įrengti elektros lizdai, veikia nemokamas 4G internetas, galima nemokamai vežtis dviračius.

Rekomenduojami video