Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Noksta pirmosios braškės: pasakė, kiek gali kainuoti

Didžiuosiuose šiltnamių ūkiuose jau pradeda nokti pirmosios lietuviškos braškės. Vieni pirmųjų šalyje braškes skinti pradeda anykštėnai. Jie jau skaičiuoja ir žino, kiek iš pirkėjų prašys už vasara kvepiančias uogas.

Anykštėnų Juškų ūkio šiltnamiuose it jūra liūliuoja baltai žydintis braškynas. Hektaro dydžio plote jau saujomis noksta pirmosios uogos. Braškėmis aplipę kerai šiemet užaugino puikų derlių. „Pagaliau ilgai lauktos, bet sulaukėm. Jos sultingesnės, saldesnės didelės gražios smagu tiesiog dirbti“, – sako braškyno skynėja Vaiva Kiaušienė.

Kad uogos sunoktų anksčiausiai šiltnamyje palaikoma ne per didelė temperatūra – nuo 8 laipsnių naktimis, iki vos 16 šilumos dienomis. Tad pirmąsias uogas skinantys ūkininkai prognozuoja, kad kasdien įsibėgėjant bus galima priskinti nuo pusšimčio iki tūkstančio kilogramų braškių. „Dabar tik pačios pačios pirmos keli indeliai, bet laukiam nes prasidės didelis derlius“, – pasakoja V. Kiaušienė.

„Kitą savaitę vadybininkai jau suderėjo kažkiek ar 800 kg tai 1600 indelių duosim tinklams“, – teigia ūkininkas Audrius Juška.

 Iš hektaro braškyno per du derėjimo mėnesius anykštėnai tikisi gauti apie 50 tonų vasara kvepiančių braškių. Dabar braškės kasdien laistomos, o idealią uogų išvaizdą padeda palaikyti bitės. Keliuose aviliuose įkurdintų dūzgių parūpina vietos bitininkai. „Kaip pradeda žydėti mes visada atsivežam 2-3 keturis avilius hektarui ir turi bitutės labai intensyviai skraidyti per trumpą laiką nes labai daug žiedų sukrauna kiekvienas krūmelis“, – kalbėjo A. Juška.

Už kilogramą pirmų lietuviškų braškių broliai ūkininkai prašys ne mažiau 6 eurų. Bet prekybos tinklams pakuos per pus mažesnėmis pakuotėmis. „Pasirinkome „Alsanta" veislę, kadangi vienas daigas duoda du derlius ir pagal technologiją, periodus mums labiausiai tiko. Nes mūsų uogos parduodamos ir subręsta tada, kada yra mažiausiai įvežtinių uogų“, – sako ūkininkas Valdemaras Juška.

O nuo žiedo ant žiedo skraidančios šiltnaminės bitės padeda apdulkinti ne tik braškes bet ir pomidorus. Juškų šiltnamiuose jau antra savaitė noksta lietuviški ankstyvų veislių pomidorai. Dangų remiantys augalai šiuo metu nokina tonas avietinių, geltonų ir raudonų pomidorų.

Tiesa, pirmųjų pomidorų kaina kaip ir braškių kol nusistovi rinka keliasdešimčia euro centų būna didesnė. „Pirmus pomidorus prieš savaitę gera pradėjom skinti bet dabar pradeda skintis didesniais kiekiais ir jau važiuos visi į prekybos tinklus.

Pirmieji sufasuoti po 400 g jau išvažiavo“, – pasakoja V. Juška. Nors Lietuvoje gyvenimą stabdo karantinas, Juškų ūkyje darbų tempai nemažėja. Daroma viskas, kad būtų laikomasi higienos normų, netrūksta ir dezinfekcinių apsaugos priemonių.

Jurgita Kasperavičiūtė

Rekomenduojami video