Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Išvalytos nuotekos nebus naudojamos žemės ūkio žemei drėkinti

Lietuvoje kaip ir iki šiol papildomai išvalytos miesto nuotekos nebus pakartotinai naudojamos žemės ūkio paskirties žemei drėkinti. Įvertinus visus mūsų šalies vandens išteklius, įskaitant naudojamus žemės ūkyje bei atsižvelgus į klimato sąlygas nustatyta, kad tokio poreikio nėra.

Tai numato aplinkos ministro Simono Gentvilo pasirašytas įsakymas, įgyvendinantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą dėl pakartotinio vandens naudojimo minimaliųjų reikalavimų.

Priimtas sprendimas, kad atsižvelgiant į Reglamente nustatytus kriterijus centralizuotomis nuotekų surinkimo sistemomis surinktos nuotekos Lietuvoje pakartotinai nebus naudojamos drėkinimui žemės ūkyje.

Aplinkos apsaugos agentūrai suteikti įgaliojimai bendradarbiauti su kitomis ES šalimis narėmis, jei joms susidūrus su vandens stygiumi iškiltų poreikis žemės ūkio paskirties žemei drėkinti naudoti Lietuvos išvalytas nuotekas.

Atkreipiame dėmesį, kad Reglamentas priimtas atsižvelgiant į tai, kad tam tikruose Europos Sąjungos regionuose trūksta vandens. Šis teisės aktas, nustatantis būtiniausius reikalavimus išvalytoms miesto nuotekoms, pakartotinai naudojamoms žemės ūkio paskirties žemei drėkinti, siekiant ES lygiu suvienodinti minimalius kokybinius kriterijus, labai aktualus pietinėms valstybėms narėms, sprendžiančioms vandens trūkumo problemą.

Tačiau jame numatyta, kad kiekviena ES šalis, atsižvelgdama į atitinkamus kriterijus, gali nuspręsti, jog netikslinga naudoti miestų nuotekas žemės ūkio paskirties žemei drėkinti. Lietuva, kartu su kitomis valstybėmis narėmis, nenaudojančiomis miestų nuotekų vandens pakartotinai, aktyviai siekė, kad būtų įtvirtinta ši apsisprendimo išlyga.

Rekomenduojami video