Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įprastai dirbti negalintys turgaviečių prekeiviai jaučiasi diskriminuojami

Vyriausybei nuo vasario vidurio sušvelninus karantino sąlygas ir leidus veiklą atnaujinti nedidelėms ne maisto prekių parduotuvėms su įėjimu iš lauko, turgaviečių prekeiviai, turintys kioskus su atskiru įėjimu, vis dar negali jų atverti.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pirmininkė Zita Sorokienė sako, kad prekybininkai jaučiasi diskriminuojami. Tuo metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija BNS sakė pateikusi siūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai leisti veikti ir turgavietėse esantiems kioskams bei paviljonams.

Pagal Vyriausybės nutarimą dirbti šiuo metu gali ne maisto prekių parduotuvės, kioskai ir paviljonai iki 300 kv. metrų ploto, su atskiru įėjimu iš lauko, išskyrus esančius turgavietėse, taip pat galima prekiauti ne maistu lauke nuo laikinų prekystalių, stendų ir stelažų.

„Tai yra diskriminacija. Kreipėmės ir į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, ir į Vyriausybę, ir į Sveikatos apsaugos ministeriją. Visi lyg kurti tam klausimui“, – BNS sakė Z. Sorokienė.

„Klausėm, kodėl turgavietėse, kur kioskai atskiri, ne pastatuose, turi atskirą įėjimą, turi visas sąlygas ir jiems neleidžiama, kai tuo tarpu mieste mažos parduotuvės, ir kioskai, paviljonai, turintys analogiškas sąlygas, įėjimą iš lauko, jiems galima. Niekas jokio atsakymo nepateikia“, – pridūrė ji.

Pasak jos, kioskų negalintys atidaryti turgaus prekybininkai dirba lauke, šalia jų, o tai sukelia administracinę naštą ir nepatogumų. „Ką dabar žmonės daro – jie uždaro paviljoną, uždaro kioską, jį padaro kaip sandėlį, pasistato lauke stalą ir prekiauja“, – sakė Z. Sorokienė.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija BNS pranešė, kad toks sprendimas priimtas patarus epidemiologams, siekiant valdyti žmonių srautus, tačiau jis bus peržiūrimas esant palankiai epidemiologinei situacijai ir palaipsniui mažėjant COVID-19 atvejų. „Jo įgyvendinimą taip pat lems ir tai, kaip verslas bei visuomenė laikysis dabartinės karantino tvarkos“, – BNS teigė ministerija.Rekomenduojami video