Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Investavimas į žemės ūkį – kaip tai veikia?

Neabejotinai, žemės ūkiui yra reikalingi dideli pinigai. Nuo trąšų ir derlingos žemės nuomos iki šimtus tūkstančių kainuojančios technikos – tie, kas užsiima ūkininkavimu, puikiai supranta, kiek ūkininkavimas gali kainuoti.

Tiesa, su finansiniais iššūkiais susiduria ne tik smulkieji, bet ir stambūs ūkininkai – jiems taip pat prireikia papildomo finansavimo (paskolos), kurį jie galėtų panaudoti žemės išpirkimui, technikai, darbuotojams bei kitiems kaštams.

Dėl to pastaruoju metu sparčiai populiarėja Sutelktinio Finansavimo Platformos – puslapiai, kuriuose visi norintieji gali finansuoti stambius Ūkininkus (arba kitokius projektus) bei iš to uždirbti grąžos.

Tačiau kaip tai veikia, bei ar verta investuoti?

Investavimas į ūkį – kaip tai veikia?

Kalbinami finansinių produktų palyginimo platformos Financer.com Lietuva atstovai sako, jog Žemės Ūkio finansavimas – sparčiai populiarėjanti sritis Sutelktinio Finansavimo Platformų rinkoje.

Jų teigimu, šio tipo investavimas vyksta paprastai – kiekvienas asmuo investuoja norimą sumą, bei taip prisideda prie bendro finansavimo, kurį renka Investavimo Platforma. Surinkta suma yra perduodama stambiam ūkininkui, o šis įsipareigoja lėšas grąžinti numatytais terminais, bei sumokėti palūkanas.

Ekspertai sako, jog šiuo atveju investavimas iš esmės yra paskolos suteikimas projektui, kuris yra finansuojamas.

Investavimo Privalumai

Kalbinami investavimo žinovai sako, jog Investavimas per finansavimo platformas (nesvarbu, ar tai Žemės Ūkis, ar kitokie projektai) turi nemažų privalumų.

Visų pirma, toks investavimas yra prieinamas – minimalus investicijos dydis svyruoja tarp 10 – 100 eurų. Ekspertų teigimu, maža minimali investicija suteikia galimybę išbandyti šį uždarbio būdą nenaudojant didesnių santaupų, o tai pradedantiesiems yra itin svarbu.

Antrasis privalumas – pelnas. Analitikai teigia, jog nors mokama grąža labai priklauso nuo projekto tipo, tačiau vidutiniškai, investuodamas į Žemės Ūkį, investuotojas gali tikėtis uždirbti tarp 7 – 11% grąžos kasmet.

Pavyzdžiui, asmenys, investavę 5 000 eurų, gali uždirbti ir po 550 eurų kiekvienais metais.

Ar investavimas į žemės ūkį – rizikingas?

Paklausus, ar investavimas per finansavimo platformas yra rizikingas, Financer.com atstovai atsako, jog nors visas investavimas su savimi neša tam tikros rizikos, vis dėlto platformų keliama rizika yra itin žema.

Pašnekovai sako, jog riziką labiausiai mažina Investuotojų Apsaugos Mechanizmai – vadinama ,,BuyBack“ garantija, arba (Žemės Ūkio atveju) – įkeistas turtas.

Paprastai tariant, finansavimą gavusi bendrovė įsipareigoja grąžinti pasiskolintas lėšas – jei to stambus ūkininkas nesugebėtų padaryti, pati investavimo platforma imtųsi išieškojimo veiksmų tam, kad investuotojai atgautų savo kapitalą.

Rekomenduojami video