Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Individualia veikla užsiimantiems gyventojams – nauja prievolė

Individualią veiklą vykdančius asmenis nuo naujųjų metų užgulė naujas mokestis. Jei jie patys nuomojasi nekilnojamąjį turtą, už šio turto savininką turės sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM). Finansų ministerija aiškina, kad savarankiškai dirbantiesiems paprasčiau deklaruoti mokesčius nei senyviems žemės savininkams, o butą nuomojantiems gyventojams to daryti nereikės.

Šiemet VMI išaiškinime nurodoma, kad individualią veiklą vykdantys asmenys, išmokėdami sumas kitam gyventojui už nekilnojamojo turto nuomą, privalės išskaičiuoti 15 proc. pajamų mokestį ir sumokėti jį į biudžetą.

„Šiuo pakeitimu siekiama gyventojų pajamų mokesčio mokėjimo tvarką padaryti skaidresnę ir paprastesnę. Tai ypač aktualu tai atvejais, kai NT, įskaitant žemę, nuomojamas iš vyresnio amžiaus gyventojų, kurie dažnais atvejais patys negali pasirūpinti pajamų deklaracijų teikimu ir mokesčio sumokėjimu, pasibaigus mokestiniam laikotarpiui“, – aiškina finansų viceministrė Daiva Brasiūnaitė.

Pavyzdžiui, tais atvejais, kai žemės ūkio veiklą vykdantis gyventojas mokės kitam gyventojui už nuomojamą žemės sklypą, privalės apskaičiuoti 15 proc. pajamų mokestį ir jį sumokėti į biudžetą.

Kitas pavyzdys – jei gyventojas, vykdantis teisininko individualią veiklą, nuomojasi patalpas iš kito gyventojo, nuo šiol mokėdamas už nuomą taip pat privalės pats išskaičiuoti 15 proc. pajamų mokestį.

„Šie pakeitimai yra aktualūs tik tokiuose NT nuomos sandoriuose, kuriuose abi šalys yra fiziniai asmenys ir nuomininkas yra individualią veiklą vykdantis asmuo. Tokias sąlygas atitinkančių deklaruojamų pajamų sumokėto GPM dydis nesikeistų, tiesiog į biudžetą GPM būtų sumokamas ne gyventojo (nuomotojo), o nuomininko (individualią veiklą vykdančio asmens)“, – patikina D. Brasiūnaitė.

Rekomenduojami video