Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Indija pratęsė leidimą lietuviškų grūdų importui

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, jog Indijos žemės ūkio ir ūkininkų gerovės ministerija iki 2018 m. birželio 30 d. pratęsė išimtį dėl metilo bromido naudojimo į Indiją importuojamai augalinei produkcijai. Tai reiškia, kad Lietuvoje užaugintos grūdinės ir ankštinės kultūros galės būti ir toliau eksportuojamos į Indiją.

Mūsų šalis ne vienerius metus siekia, kad didelė Indijos rinka dar plačiau atsivertų Lietuvoje užaugintiems grūdams, žirniams ir pupoms. Pagrindinė kliūtis – Indijos reikalavimas grūdines ir ankštines kultūras apdoroti metilo bromidu, kuris yra draudžiamas Europos Sąjungoje.

Praeitų metų vasarą Lietuvoje lankėsi Indijos specialistų delegacija, kuri teigiamai įvertino kontrolės sistemą Lietuvoje ir pastangas užtikrinti aukštą eksportuojamų grūdų ir žirnių kokybę. Indijos delegacija pažymėjo, kad iš esmės Lietuvoje atliekami kontrolės veiksmai atitinka jų lūkesčius.

Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Sergejus Fedotovas sako, kad Indijos kolegoms yra pateikta visa reikalinga informacija ir šiuo metu vyksta derybos. „Prognozuoti, kada baigsi derybos ir bus priimtas galutinis sprendimas, sunku, tačiau džiaugiamės, kad yra pasiektas laikinas kompromisas ir Indijos rinka toliau lieka atvira lietuviškiems grūdams bei ankštinėms kultūroms.“

Lietuva tikisi, kad mūsų valstybės institucijų pastangomis iki laikinojo sprendimo pabaigos pavyks pasiekti galutinį susitarimą, kuris leis mūsų šalies žemės ūkio produkciją ir toliau sėkmingai eksportuoti į šią didelę rinką turinčią valstybę.

Rekomenduojami video